Дитячі іграшки викликають більше занепокоєння, ніж радості у американських експертів Комісії з безпеки товарів (Consumer Product Safety Commission). Фарба, яка міститься на більшості таких товарів, негативно впливає на організм дітей, але її ефекти проявляються не одразу, а тривала дія шкідливих речовин загрожує розумовому та фізичному розвиткові дитини. Крім того, серйозні ризики нещасних випадків несуть у собі практично всі іграшки для дітей молодше трьох років, більшість із яких продаються без відповідних ярликів про заходи безпеки.
Експерти вищезгаданої комісії стверджують, що задуху і потрапляння смертоносних бактерій у тонку кишку при ковтанні можуть викликати і такі предмети, як повітряні кульки, бусинки у прикрасах ляльок, деталі конструктора, тому батьки мають контролювати наявність усіх маленьких деталей іграшок.
Батьки повинні купувати іграшки відповідно до віку дитини та показати їй, як ними користуватися. Але перед тим самі батьки повинні детально ознайомитися з інструкцією і продумати всі можливі для дитини ризики. Лікарі радять уникати купівлі іграшок із гострими чи твердими кінцями, шипами та гранями, а також іграшок-стрілялок чи тих, частини яких відлітають при натискуванні. Іграшки старших дітей потрібно тримати окремо, не у полі зору малюків, які мають звичку усе тягти до рота. Коли ж батьки вирішують купляти дитині велосипед чи навіть самокат, варто впевнитися, що дитина знає, як ними управляти, та подумати про захисне спорядження (шлем, наколінники тощо).
Ні в якому разі не можна купувати маленьким дітям латексні повітряні кульки, які можуть блокувати доступ кисню до легень.