Корисні поради

П'ять способів залишатися енергійним

Останнім часом життя прискорюється з скаженою швидкістю, і деколи доводиться працювати довгий час в божевільному ритмі.

Кава, солодка кола і енергетики давно визнані студентами і геймерами, але може бути, є здоровіший і дієвіший спосіб?

Як підвищити енергію без стимуляторів?

Ці п'ять способів реально допомагають залишатися енергійним і до того ж покращують здоров’я:

Дихання.
Деякі прийоми йоги цілком застосовні для повсякденного життя, якщо навіть ви і не займаєтеся нею постійно. Особливо славиться йога дихальною гімнастикою. Деякі з прийомів такої гімнастики направлені спеціально на активацію нервових центрів. Наприклад, техніка дихання, звана в йогі Дихання Полум'я – серія коротких різких видихів.

Фізичні вправи.
Звучить не дуже принадно, але діє стовідсотково. Постійні вправи (не обов'язково важкі і тривалі), покращують загальне самопочуття і піднімають тонус, викликаючи приплив крові до життєво важливих органів і м'язів, тим самим підвищуючи енергійність, працездатність, зібраність.

Роздуми.
Головним чином висмоктують з нас енергію дві речі – неспокій і напруженість. Деякі з нас просто вимушені щодня знаходитися в атмосфері постійного стресу. Добре допомагає прийом, що полягає в звичайному роздумі – просто закрити очі і дозволити думкам протікати безладно. Це і лежить в основі медитації, що вважається кращим засобом для розслаблення. Це вивільняє розумову енергію, знімає напругу, врівноважує нервову систему. Результат – спокій і приплив нових сил.

Сон.
Більшість відновних процесів відбуваються вночі, коли ви спите. Природно, позбавляючи себе сну на користь нічної роботи або підготовки до доповіді, ви позбавляєте себе сил і запасів енергії. Висновок – більше спіть! Повний цикл сну складає 90 хвилин, а значить, 20-хвилинна дрімота тільки остаточно розхитує нерви організму, що ще і не встиг розслабитися і відновитися, як йому потрібно знову активізуватися. І звичайно, не спіть дуже багато – це зробить вас дратівливим і млявим.

Музика.
Музика може заряджати енергією не тільки під час тренувань і прогулянок, але і під час роботи. На цю тему проводилися неодноразові дослідження, і результатами прослуховування музики під час роботи завжди були збільшення продуктивності і творчого потенціалу.
Деякі з цих методів відразу дають видимий ефект, дія деяких стає помітною після деякого часу. Але всі вони ефективні, принаймні, набагато ефективніше кофеїну і енергетиків, і, на відміну від них, не дають побічних ефектів у вигляді погіршення здоров'я, надмірної ваги, стомленості і дратівливості.