Вода – найпоширеніший на нашій планеті та найзагадковіший до цього часу мінерал. Вона існує в найрізноманітніших станах, має безліч життєво важливих властивостей, у тому числі й пам'ять. Вода здатна поводитися в організмі і як еліксир життя, і як активний її ворог. Якість води визначає надзвичайно багато в нашому житті та в стані нашого здоров'я.
У результаті постійного обміну речовин, вода віддаляється з організму. З легенів вона виходить при видиху у формі пари (близько 600 грам на добу); виділяється у вигляді поту майже з трьох мільйонів пір, розташованих на поверхні тіла (близько 600 грама); із сечових органів і органів виділення – близько 2500 г.
Таким чином, кількість води в організмі потребує постійного поповнення. Треба пам'ятати, що кількість води, необхідна для нормальної життєдіяльності, індивідуальна для кожної людини. В ідеалі, звичайно, бажано, щоб кожен приймав стільки рідини або їжа у формі рідини, скільки виділилося з організму. Як би там не було, а дослідження показали, що добова потреба людини у воді визначається з розрахунку 40 мл на 1 кг ваги. Загальна кількість води (рідини), яка необхідна для життєдіяльності протягом доби, в середньому становить 2 літри, враховуючи воду у фруктах, овочах та інших продуктах. Для деяких людей достатньою нормою є 1,5 літра. Якщо це людина міцної статури, яка зайнята активною діяльністю, він може спожити до 3 літрів на добу.
Для пиття, звичайно, краще використовувати природну воду з джерел, яка багата на кисень, корисні органічні речовини та певну кількість радіоактивного випромінювання. Але частіше нам доводиться користуватися водопровідною водою, яку ми зазвичай кип'ятимо перед вживанням. А проста кип'ячена вода – мертва, вона втрачає багато корисних властивостей, мінеральні мікроелементи в ній видозмінені.
Сира вода набагато корисніша. Тому можна придбати спеціальні фільтри для очищення водопровідної води. Якщо немає фільтра, можна додавати на один стакан води трохи йоду, яблучного оцту, лимонного соку або меду. Жоден мікроорганізм не може жити в кислому середовищі.
Як правильно пити воду
Пити протягом дня краще часто й помалу, ніж рідко й велику кількість, оскільки в другому випадку відбувається перевантаження організму, зокрема, нирок і серця.
Не пийте воду залпом, а насолоджуйтеся кожним ковточком. Корисно пити маленькими ковточками, затримуючи кожен ковток кілька секунд, оскільки енергія, що міститься у воді, починає поглинатися організмом ще в роті. Дуже часто, почуваючи сильну спрагу, ми залпом випиваємо стакан за стаканом, не маючи відчуття, що утамували її. Це відбувається тому, що вода не встигає засвоюватися. І в результаті наш організм отримує набагато більшу кількість рідини, ніж йому необхідно. І при цьому знову відбувається перевантаження органів. Адже вгамувати спрагу можна і половиною стакана води, випитої маленькими ковтками. Отже пийте неспішно.
Краще за все пити воду відразу після того, як ви встали вранці. Можна випивати за півгодини до сніданку стакан гарячої води з лимоном. Ця вода промиє шлунок і приготує його до вживання їжі. Вода обов'язково має бути гарячою, оскільки за ніч у шлунку скупчується багато слизу, який заважає правильній роботі шлунку, а вимити її можна тільки таким чином.
Якщо ви все-таки не впевнені в гарній якості водопровідної або ключової води, то краще закип'ятити її. А щоб «оживити» цю мертву воду, її треба остудити й залити кислі ягоди – журавлину, брусницю, обліпиху, шкірку або серцевину яблука. Після того як вода трохи настоїться, її можна пити. Дуже корисні також настої листя малини, шипшини, чорної смородини, хурми.
Сиру воду краще відстоювати протягом доби. І лише після цього вживати.
Перед сном корисно випивати 1 стакан води, в який додано 1 чайну ложку меду або трохи соку лимона, краще із скориночками. Такий напій очистить організм під час сну, а всі шкідливі речовини вийдуть вранці.
Шкідливий прийом води
під час їжі, а також під час прогулянок і бігу.
Газовані напої – це отрута
Газована вода шкідлива для зубів. Вивчення історій хвороб більше 3 200 американців показало, що існує прямий зв'язок між карієсом і газованими напоями. Аналогічні дослідження підтвердили наявність цієї залежності у всьому світі, від Швеції до Іраку. В цьому винен не лише цукор і підсолоджувачі, але і кислота, що міститься в газованій воді, оскільки саме вона роз'їдає емаль зубів. Будь-які газовані напої містять не лише нешкідливу вуглекислу кислоту, яка розпадається на газ і воду, але й ортофосфорну, яка навіть цвяхи може розчиняти, не говорячи вже про зуби.
Крім того, часте вживання газованої води може викликати крихкість кісток. Це обумовлено все тією ж ортофосфорною кислотою, яка зменшує вміст кальцію в кістках. Для дорослих, які не п'ють мінералку літрами, це не небезпечно, але для дітей і підлітків у критичні періоди росту кісток навіть невеликі порушення обміну речовин можуть стати причиною серйозних проблем у майбутньому. За статистикою Гарвардського медичного центру, серед 14-річних дівчаток вірогідність переломів і порушень формування кісток у 5 разів вища у тих, хто пив колу. Тих, хто надає перевагу молоку, ця проблема не стосується.
Звичайно, стакан газованої води навряд чи може завдати істотної шкоди, але якщо напружувати свій організм регулярно й у великій кількості, то порушення обміну речовин, зайва вага, зіпсовані зуби, проблеми з травленням не змусять довго на себе чекати.
Чи не краще поклопотатися про формування здорових звичок заздалегідь, ніж потім почути, що «пізно пити «Боржомі», коли нирки вже відвалилися?»
Тим часом небезпеку для людини становить не лише те, що міститься всередині ємності. Як показує досвід, небезпечною може бути і тара, в яку напій розливають. В Італії, наприклад, уважають, що алюмінієві банки з лимонадом – рознощики небезпечних хвороб, причина хімічних отруєнь і джерело фізичних травм. При відкритті такої банки рідина під натиском виплескується назовні, омиваючи верхню частину банки, і змішується з мікрочастинками, що знаходяться на її поверхні, крім того, відбувається розпилення найдрібніших фрагментів металу.
«Якісна вода» призводить до кофеїнової залежності
Ця небезпека більшою мірою загрожує любителям «якісної води» типу коли і пепсі – наші дешеві «дзвіночки» кофеїну не містять. Але є дані про те, що вживання кофеїну в дитинстві привчає організм до цього «допінгу», і тоді у дорослого більша вірогідність виникнення судинних дистоній та інших неприємних станів аж до справжньої кофеїнової залежності. До того ж є дані, що кофеїн шкідливо впливає на розвиток мозку.
На думку Єви Шнабель з Університету Вюрцбурга, енергетичні напої нічого не тонізують.
Вона досліджувала вплив кофеїну і глюкози на стан водіїв під час довготривалих поїздок і дійшла висновку про марність уживання енергетичних напоїв із кофеїном і глюкозою для підвищення продуктивності праці при монотонній роботі. Проста кава і коротка пауза в цьому випадку більш дієві.
За матеріалами: epochtimes.com.ua