Корисні поради

Самодіагностика за станом вашої шкіри

Існує безліч дуже простих самодіагностик – у тому числі і за станом вашої шкіри.

Якщо шкіра пружна і бархатиста — означає, з вашим організмом все гаразд. Але існують 14 небезпечних ознак змін на шкірі, які говорять про ті або інші хвороби.

– Шкіра стала жовтуватою — потрібно терміново обстежувати печінку і жовчний міхур (можливий застій жовчі і запальні процеси).

– Загальна блідість в поєднанні з синюватим відтінком (особливо носогубного трикутника і нігтів) — явний сигнал проблем з серцем. Терміново зробити ЕКГ і проби з навантаженням!

– Млява, в'яла — зовнішній прояв хронічних виснажуючих системних захворювань.

– «Мармурова» шкіра говорить про ламкість судин і утворення підшкірних гематом.

– Молочна блідість може говорити про дві проблеми — анемії, пов'язаної з дефіцитом заліза, а також про хвороби легенів і бронхів. Бажано здати кров на аналіз і пройти флюорографію.

– Лиснюча — ознака невротичних розладів.

– Червонуваті плями на обличчі і шиї — найчастіший прояв алергії (харчової або лікарської).

– Жирна — прояв гіперфункції сальних залоз або порушення жирового обміну. Бажано обстежувати травну систему і зробити розгорнений аналіз крові.

– Суха шкіра з воскуватим відливом — ознака хронічного гастриту, виразки шлунку або кишки, 12-перстої кишки. Непогано б зробити гастроскопію.

– Висипання червоних крупних прищів на обличчі і тілі — проблеми з шлунково-кишковим трактом, частіше з кишечником, що дають інтоксикацію, або надлишок чоловічих гормонів.

– Суха шкіра на ліктях — знак загального зниження імунітету і авітамінозу, брак вітамінів групи В.

– «Гусяча шкіра» — прояв алергії на ліки, миючі засоби або косметику.

– Бліда, набрякла, особливо на обличчі і литках ніг — сигнал ниркових захворювань і інших неполадок з видільною системою. Потрібно зробити аналіз сечі, біохімію крові і УЗД органів малого тазу.

– Сіра, із землистим відтінком говорить про ниркову недостатність.

за матеріалами www. shpola.com