Новини

Добігає кінця 2008 рік. Час підводити підсумки роботи.

Члени молодіжної студії „Молодь обирає здоров’я” та науковці відділу теорії та методології формування здорового способу життя дуже вдячні всім відвідувачам сайту mzz.com.ua, які були з нами на протязі всього 2008 року!
Вітаємо всіх вас з Новим Роком! Бажаємо цікавої волонтерської роботи, успішного навчання, міцного здоров’я та надійних друзів!
Кілька слів про нашу діяльність
Що нам вдалося зробити: протягом жовтня – грудня 2008 року Молодіжна студія з формування здорового способу життя провела перший етап з підготовки студійців до тренінгової діяльності за методикою „рівний–рівному”. Крім цього члени Студії брали участь у круглих столах, конференціях, семінарах з тематики здорового способу життя та профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, провели опитування серед студентів щодо визначення шляхів протидії палінню у навчальних закладах та за його межами (гуртожитках, місцях відпочинку тощо).

Другий етап навчання планується вже у новому 2009 році. Саме тоді будуть розглянуті питання змістовного наповнення тренінгів в залежності від тематики, підготовки необхідних вправ, цікавих новітніх технік, а також адаптація треннігових занять для студентів-іноземців. Члени Студії вже у січні розпочнуть проводити перші заняття серед підлітків та учнів професійних коледжів у м. Києві.
Третій етап навчання буде присвячений створенню молодіжних волонтерських студій у вищих навчальних закладах. Маємо надію, що лідери та не байдужі до цієї проблематики студенти різних вищих навчальних закладів будуть ініціаторами щодо створення таких Студій. Запрошуємо звертатися до нас з цікавими пропозиціями.
Кілька слів про навчання. На перших чотирьох заняттях учасники знайомились з групою, приймали правила роботи на заняттях, знайомилися з програмою навчання, яка була сформована за тематичними блоками. Тематика першого блоку занять – «Технологія проведення тренінгів», одна із ключових, оскільки саме в цей період навчання можна не тільки почути, але й спробувати себе у ролі тренера, оскільки саме в цьому блоці методи та способи проведення занять, можливі стилі викладання, способи донесення інформації, а також використання ігор, рухавок, енерджайзерів та інших вправ.
Другий блок стосувався теоретичної частини нашої тематики (здорового способу життя), де було розглянуто, що таке здоров`я, найголовніші його аспекти та що необхідно робити для його збереження, а після розгляду теми здоров`я, розпочався розгляд тематики „Здорове раціональне харчування”.
Третій блок стосувався теми «Профілактика паління, нарко/алко залежності та формування статевої культури». На цих заняттях розглядалися питання впливу психоактивних речовин на організм людини, вивчалися особливості сексуальної культури, необхідність статевої просвіти та сексуального виховання у молодіжному середовищі.
Що не вдалося зробити: не всі студійці систематично відвідували заняття, що дещо ускладнює процес їхнього залучення до діяльності Студії у майбутньому, були учасники, які зійшли з дистанції так і не пояснивши причини своїх дій, що не дало нам можливості долучити тих студентів, яким це було цікаво (через брак вільних місць). Не вдалося активно попрацювати з регіональними представниками, які б хотіли запровадити такі Студії в різних регіонах України (але цим питанням ми плануємо більш активно зайнятися у наступному році).
Маємо надію, що ви залишитися нашими друзями і в наступному 2009 році!