Існуючі залежності > Новини > Події

Для всіх, хто хоче кинути палити

Для всіх, хто хоче кинути палити. паління

 

16 листопада відзначається Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень, а зразу ж за ним – Міжнародний день без тютюнопаління (17 листопада). Про зв’язок цих двох подій зрозуміло кожній людині, особливо тим, які вже мають негативний досвід паління.

Що таке хронічна обструктивна хвороба легень? Це хвороба, яка супроводжується хронічним порушенням повітряного потоку в легенях, що заважає нормальному диханню і повному видиху. За оцінками ВООЗ, 210 млн. людей в усьому світі хворіють на цю хворобу в помірній та тяжкій формі, а ще 3 млн. осіб щорічно помирають з цієї причини!

І саме тютюнопаління є найголовнішим ворогом усіх, хто прагне зберегти свої легені від цієї страшної хвороби!

Слід пам’ятати, що тютюнопаління – основна причина передчасних хвороб та смертей у всьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у минулому столітті тютюнова епідемія спричинила передчасну смерть близько 100 млн. осіб.

Нині майже половина споживачів тютюнових виробів помирає передчасно, а в Україні тютюн щорічно вбиває понад 100 тис. осіб.

Куріння сприяє розвиткові багатьох хронічних захворювань. Приміром, у Київському Центрі здоров’я застерігають, що тютюнопаління викликає суттєві патологічні зміни у головному мозку людини, а хронічний прийом нікотину призводить до звикання, зниження чутливості до дії нікотину, збільшення числа нікотинових рецепторів. При спробі покинути цю пагубну звичку курець відчуває синдром відміни, який супроводжується дуже неприємним відчуттям.

Тому проходити процедуру відмови від паління ми радимо за дружньої та професійної підтримки спеціалістів. Можна скористатися послугами Київського міського Центру здоров’я, який надає таку безкоштовну допомогу за адресою: вул. Дегтярівська, 25 (територія «Київмедавтотранс»). Довідки та попередній запис за телефоном: 483-96-00.

 

Можливо варто зробити перший крок до здорового способу життя?