Весняний заряд бадьорості від вітамінів може бути небезпечний. Лікарі стверджують, що будь-яка хімічна речовина корисна тільки у випадку, якщо вона вживається в допустимій кількості.
Численні отруєння, небезпечні прояви гіпервітамінозів, гормональні струси послужили точкою відліку для масштабних досліджень. Препарати, що містять десятки активних компонентів, приводять до збудливого вибуху імунної системи, міняють активність печінки, нирок, надниркових залоз і впливають на гормональний фон.
Резервуар гормонів – тонка субстанція і щонайменше втручання в неї приводить до непередбачуваних наслідків. Зростання ракових захворювань, а також збільшення кількості захворювань підшлункової і щитовидної залоз пов'язане з характером харчування і надлишком гормонів, вважають фахівці.
Одержані дані свідчать, що потреба у вітамінах може мінятися залежно від статі, віку, характеру праці, кліматичних умов, наявності захворювань. Дослідження, проведені під керівництвом доктора Чарльза Ханекенса з Гарвардського університету, показали, що бета-каротин, попередник вітаміну А, в групі курців навіть в невеликому передозуванні сприяв розвитку раку. Це стосується і пасивних курців. Улюблені ударні дози вітаміну С допомагають розвиватися атеросклерозу і каменям в нирках. Експертами визначені граничні дози особливо небезпечних вітамінів – це Е, В6, А, і мікроелементів – мідь, цинк, нікель, селен, бор.
Встановлений зв'язок між деякими природженими дефектами у дітей і високим споживанням вітаміну А під час вагітності.
Учені стверджують, що з недобором вітамінів справитися завжди легше, ніж відновити викликаний ними дисбаланс.