Новини

На порозі епідемія грипу. Підтримай свій організм!

У розпалі зима – час холодів, сирої погоди та коротких днів. Все це негативно впливає на організм й знижує наш тонус. Особливо зараз, на порозі епідемії грипу, нашого звичного харчування недостатньо для підтримки захисних сил організму, тому багато хто вдається до вживання харчових добавок. Але чи завжди вони ефективні та як правильно їх слід приймати?

Як випливає з назви, харчові добавки – це концентровані джерела поживних речовин, отримані шляхом витяжок з рослин або інших джерел, які в силу їх впливу на організм покликані доповнювати щоденний раціон. Не треба плутати харчові добавки з ліками: вони поліпшують загальний стан організму, але не здатні вилікувати хвороби. Також вони не можуть повністю замінити повноцінне харчування. Харчові добавки є додатковим джерелом вітамінів (C, B, D і ін), мінеральних речовин (кальцій, залізо, магній, цинк, марганець, фосфор та ін), жирних кислот, клітковини і т.д. Щодня вони повинні заповнювати, по крайней мере, 15% тих поживних речовин, які в них містяться. На сучасному ринку харчові добавки представлені в різних формах: у вигляді таблеток, желатинових капсул, драже, пакетиків.

У наш час культура харчування зазнала серйозних змін: все менше і менше часу ми відводимо прийому їжі, віддаючи перевагу напівфабрикатам, а не свіжій, сирій їжі або приготуванню страв із неї; часто в нашому раціоні присутні генетично модифіковані продукти. Природно, що таке харчування не задовільняє потреби людського організму в поживних речовинах. Ситуація також може погіршуватися через стреси, зловживання палінням, існуючим незадовільним станом навколишнього середовища. Також негативний вплив на організм провокується зміною сезонів, особливо при переході на більш холодну температуру. Взимку організм стає більш ослабленим і йому все важче протистояти дії мікробів.
Цьому є кілька причин: ми споживаємо менше свіжих продуктів, багатих вітамінами, а також в зимовий час ми їмо більше гарячих страв, при приготуванні яких велика частина корисних речовин руйнується. Взимку наш організм повинен протистояти холоду, вітру, дощу та снігу, а також термічному контрастові між температурою на вулиці та приміщеннях. У холодну пору року ми рідше виходимо на вулицю і через це отримуємо меншу кількість кисню. Дні стають коротшими, через це змінюється гормональний фон, який, у свою чергу, впливає на настрій і зниження тонусу.

Харчові добавки призначені для всіх тих, хто хоче доповнити свій щоденний раціон, ліквідувати дефіцит корисних речовин в організмі і знизити негативний вплив зміни сезонів. Особливо вони корисні для дітей, людей похилого віку, а також для людей, які мають певні залежності, наприклад, курцям.

Але для того, щоб харчові добавки несли людям тільки користь, а не шкоду, вони повинні здійснюватися за суворими правилами, а кінцевий продукт має бути сертифікований, що підтвердить відсутність у ньому небезпечних для людського організму речовин, а також перевищення максимальної дозування поживних компонентів. Купувати такі добавки найкраще в аптеках або спеціалізованих магазинах, після консультації з фахівцем і уважно вивчивши етикетку.

Щоб допомогти нашій імунній системі і підтримати організм під час зимових холодів зупиніть свій вибір на одному з вітамінно-мінеральних коктейлів, яких серед харчових добавок безліч. Вони попереджають виникнення нестачі вітамінів й мікроелементів в організмі, а також перешкоджають ослабленню його захисних сил. Щоб зміцнити імунну систему організму обирайте харчові добавки з великим вмістом вітаміну С, який сприяє гарному засвоюванню заліза, цього кращого мікроелементи проти втоми.

Якщо ж ваші сили на нулі, і ви постійно відчуваєте втому, виберіть харчову добавку, до складу якої входять такі стимулюючі речовини як женьшень, гуарана або зелена кава. Пробіотики, що становлять окрему групу харчових добавок, допоможуть налагодити роботу кишечнику і уникнути розладів травної системи організму. Позитивний ефект на роботу імунітету вони надають за
вдяки їх здатності відновлювати кишкову флору, при порушенні якої в організм легше проникають віруси та бактерії.

Що ж стосується харчування, то, вибираючи продукти, зробіть ставку при кожному прийомі їжі на свіжі овочі та фрукти, багаті вітаміном С (цитрусові, капусту, екзотичні плоди, ківі). Не забувайте, що навіть швидко заморожені або консервовані, вони зберігають велику частку своїх поживних речовин. Не нехтуйте такими чудовими джерелами заліза як червоне м'ясо і морепродукти. Використовуйте в раціоні йогурти домашнього приготування або звичайну простоквашу – це чудова альтернатива пробіотиками.

Як правило, про зростання напруженості й загальної втоми говорить не тільки поганий настрій, але й такі симптоми як розлад сну, нездатність зосередитися, занепад сил і навіть боль в животі.

Магній – наш кращий союзник анти-стрес: він регулює серцевий ритм і стан нервової системи. Чим більше нестача магнію в організмі – тим вищий рівень стресу, а чим вище рівень стресу – тим більшу нестачу в цьому мікроелементі зазнає організм. Адже стрес сприяє швидкому розпаду магнію і його виведенню з організму. Також, заспокійливу дію на організм надають вітаміни групи В, які входять до складу вітамінних комплексів, харчових добавок і таких природних продуктів як пророщені зерна або пивні дріжджі.

Щоб підняти життєвий тонус обирайте харчові добавки, що містять жирні кислоти Omega 3, пептіди молока, деякі амінокислоти (таурин, тирозин). Можна використовувати збори трав: звіробій, меліса, липа, ромашка, лаванда та ін Для боротьби зі стресом добре включити в свій раціон горіхи, сухофрукти, сушені овочі і трохи шоколаду.

При виборі мінеральної води зупиніть свій вибір на багатих магнієм видах. Віддайте перевагу хлібу з борошна грубого помолу або з додаванням пророслих зерен.

Ну і, звичайно, займіться спортом, що допоможе вам скинути зайве напруження, буде сприяти виробленню ендорфінів в організмі і допоможе підтримувати гарну форму!