Корисні поради

Правильна поза оператора комп'ютера

Спина нахилена на декілька градусів назад. Така поза дозволяє розвантажити хребет, поліпшити кровообіг в зоні між тулубом і стегнами, що особливо важливо для чоловіків в розквіті сил.

Придбайте зручне робоче крісло, яке дозволить без зусиль зберігати правильну позу за комп'ютером. Бажано, щоб можна було регулювати висоту сидіння і нахил спинки, переміщатися на роликах. Ідеальна спинка крісла повторює вигини хребта і служить опорою для нижнього відділу спини. Сидіння злегка нахилене вперед, що переносить тиск з хребта на стегна і ноги. Край сидіння трохи заломлений – це зменшує тиск на стегна. Крісло (стілець) повинне бути жорстким – це поліпшить кровообіг в малому тазу.

Розташування інших речей не повинне примушувати довго знаходитися у викривленій позі, нахилятися убік, особливо для підняття важких предметів (при такому нахилі велика вірогідність пошкодити міжхребцевий диск).

Якщо ви багато працюєте з клавіатурою, придбайте спеціальну підставку під зап'ястя. Продаються клавіатури, в яких панель розділена навпіл з можливістю повертати половинки щодо один одного і нахиляти. Така клавіатура дорожча, до неї треба звикнути, але для тих, хто багато друкує, вона буде вдалим придбанням.

Важливий чинник ергономіки – шум на робочому місці. Системні блоки помітно шумлять, а вінчестери, особливо старих моделей “підвивають”. Якщо ви довго працюєте з таким комп'ютером, це стане чинником підвищеної стомлюваності.

Варіанти вирішення проблеми: купити спеціальний комп'ютерний стіл, в якому системний блок забирається в ящик з дверцями та поставити комп'ютер на підлогу (під стіл); виготовити шумозахисний екран, що відокремлює робоче місце від системного блоку, покласти під системний блок шумозахисну прокладку.

Не забудьте тільки забезпечити нормальну вентиляцію системного блоку: повинне бути достатньо вільного місця перед вентиляційними отворами (це, як правило, маленькі дірочки або прорізи на бічних стінках системного блоку) і біля вентилятора (його отвір зазвичай знаходиться на задній стінці).

Працюючи на комп'ютері, кожну годину робіть десятихвилинну перерву, під час якої подивіться удалину, встаньте з крісла, зробіть комплекс вправ.. Непогано кожні дві-три години надягати дірчасті окуляри, які знімають спазм очних м'язів.

За матеріалами http://neboley.com.ua