Під час її проведення планується розгляд питань щодо економічних аспектів контролю над тютюном, розгляд та обговорення інформаційної роботи на місцевому рівні щодо запобігання паління, будуть обговорюватися наслідки активного та пасивного тютюнопаління на здоров’я населення, ефективність профілактичної роботи серед підлітків та молоді та лікування тютюнової залежності.
Загалом, за даними соціологічного дослідження щодо здоров’я та способу життя української молоді, яке було проведене Українським інститутом соціологічних досліджень ім. Олександра Яременка в рамках Європейського опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин – ESPAD (The European School Survey Project on Alcohol and Other Drugs) (1995, 1999, 2003, 2007) у 2007 р. продовжує зберігатися тенденція широкого вживання сигарет з боку учнівської та студентської молоді. Так за останні 30 днів (на момент дослідження) 30% опитаних осіб вказали, що вони викурили від 1 до 20 та більше сигарет; 11,5% осіб витратили протягом місяця на сигарети більше 20 гривень, ще 16% осіб зазначили, що вони витратили на сигарети менше 20 гривень.
На запитання „Наскільки складно респондентам буде діставати сигарети, якщо б було бажання запалити” відповіді були наступними: для 55% осіб “дуже та досить легко”, тільки для 6% це виявилося“ дуже та досить складно”; ще 8% осіб вказали, що це “неможливо”, а досить великий відсоток (31%) не зміг визначитися, ще 31% юнаків та 14% дівчат вказали, що вперше закурили в 11 років або раніше.
В той же час у порівняні з минулими роками спостерігається невелика тенденція (що добавляє оптимізму!) до зниження кількості учнів та студентів, які хоч раз у житті спробували сигарети: якщо у 1995 р. таких було 65%, у 1999 р. – 69%, у 2003 р. – 70%, то на момент дослідження (у 2007 р.) цей показник зменшився до 63%. Хоча, звичайно, все ще продовжує залишатися досить значним.