Новини

21 листопада Міжнародний день відмови від куріння

Просимо звернути увагу на дату 21 листопада! Адже в Україні склалася дуже небезпечна ситуація щодо тютюнокуріння: поширеність паління серед чоловіків в Україні (67%) є найвищою в Європі; поширеність паління серед жінок стрімко зростає, досягнувши рівня 20%; спостерігається більш ранній початок куріння серед підлітків; кількість пов’язаних з тютюном смертей в Україні складає більше 100 тисяч осіб.
На сьогодні держава проводить дії на покращення ситуації. Так, 4 червня 2008 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на 2009—2012 роки. Концепція передбачає розробку, ухвалення та проведення широкого кола заходів боротьби проти тютюну на національному та місцевому рівнях. Ще у 2006 році Україна ратифікувала Рамкову Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ) – перший у світі міжнародний правовий договір у сфері громадського здоров’я.
Маємо надію, що українське суспільство розуміє всю складність ситуації й стане більше уваги приділяти власному способу життя та стану здоров’я.