Британські вчені виявили, що бісфенол А – хімікат, що використовується при виготовленні пластиків для пляшок і харчових упаковок – може підвищувати ризик цукрового діабету й серцево-судинних захворювань у людей. Це – перше масштабне дослідження впливу бісфенола на людський організм.
Попередні дослідження на тваринах показали, що високі концентрації БФА мають ефекти, схожі з жіночими статевими гормонами-естрогенами, і, отже, можуть негативно відбиватися на концентрації сперми й внутрішньоутробному розвитку, а також підвищувати ризик розвитку раку простати й інших захворювань. Правда, у виготовленні пластиків застосовується значно менша кількість БФА, а результати наступних досліджень виявилися досить суперечливими.
Однак, за словами керівника роботи Девіда Мельцера, результати дослідження неможливо інтерпретувати однозначно. По-перше, БФА виводиться з організму досить швидко (протягом доби), і по його концентрації складно судити про хронічні ефекти. По-друге, метаболізм БФА може порушуватися при захворюваннях печінки й ожирінні, тобто не можна з упевненістю сказати, що первинне – хвороба чи висока концентрація бісфенола в сечі. У кожному разі необхідні подальші дослідження.
За матеріалами http://h.ua/