Корисні поради

Поради для тих, хто не курить

Якщо курять сторонні люди

Іноді, якщо доводиться стояти на зупинці, чекати транспорту в черзі, а хто-небудь поруч курить. Я в таких випадках прагну сказати таке: “Шановний, перекуріть, будь ласка, у стороні, а я скажу, що Ви тут стояли!” При цьому дуже важливо ще до того як курець сказав хоч слово, посміхнутися йому і сказати “Дякую!” Досвід показує, що тверезі курці завжди погоджуються відійти.
Можливо, тобі здається така ситуація мало реальною. До того, як попробував сам. Пам’ятай, результат залежить і від того, як попросити, і наскільки упевнено себе відчувати. Дуже часто чинником успіху в подібній ситуації виявляється те, що людина не одна, і знає, що його підтримують ті, хто поряд. Якщо некурці збираються хоча б по двоє, то їм набагато простіше відстоювати свої права на чисте повітря.
А взагалі курці не такі вже і шкідливі. Вони такі ж люди як ми, просто трохи хворі. Отже якщо ми ввічливо і тактовно, не ображаючи, просимо їх утриматися від куріння в нашій присутності, то зазвичай це спрацьовує – вони раді піти нам на зустріч. Не виходить це часто тоді, коли хтось прагне принизити і образити курця, а той захищається і відповідає так само образами.. А тут вже виявляється, що курець більш озброєний – у нього є газова зброя – смертельно отруйний тютюновий дим. Тож, щоб зберегти свої нерви і легені, відстоюйте своє право на чисте повітря чемно і з посмішкою.

Якщо курять твої друзі

До друзів і близьких ми звикли бути уважними, передбачати їх бажання і вибачати маленькі слабкості. А ось чи відноситься куріння до маленьких слабкостей – питання не дозвільне. Одна моя знайома розказувала, що більшість її друзів курять, і їм при цьому здається, що тільки за сигаретою можна обговорити високі матерії або такі важливі речі, як відносини між людьми, говорити про дружбу або про любов. Дивно виходить, коли курець, із натхненням і сигаретою розкриває душу, а його друг тільки й думає: “ну, як же сказати йому, щоб він не курив?!” Чи може хтось тут ображатися на неувагу та нечуйність?
Проблема тут, звичайно, в обох: і в тому, хто не розуміє того, про що йому не говорять, і в тому, хто боїться сказати прості слова: “Дим заважає”.
Часто курці використовують сигарету як уявний засіб рішення своїх проблем. Курець відчув, що йому дискомфортно, і чогось хочеться, але він ще не знає точно, чого соме, але про усяк випадок дістає сигарету. Його близький друг може задати просте питання : “А чого ти зараз хочеш насправді?” або просто повідомити готову відповідь: “Я думаю, що насправді тобі просто хочеться вийти звідси і подихати повітрям”.
Крім всього іншого, ти можеш перевірити, чи справді тебе цінує твій друг, що курить. Якщо твої прохання не отруювати повітря поряд з тобою ігноруються, то цілком імовірно, що він проігнорує твої прохання в інших, іноді надзвичайно важливих для тебе обставинах. Так чи варто продовжувати дружити з такою людиною?

Некурці – кращі друзі курців

Головне завдання некурців полягає зовсім не в тому, щоб їм курцям робити зауваження, а в тому, щоб допомогти їм стати некурящими вільними від залежності. Як свідчать колишні курці, немає жодного курця, який б часом не мріяв кинути. Ці мрії здійснюються досить важко, тому наша свобода може допомогти курцю знайти опори підтримку, обнадіяти. Крім того, як ми пам’ятаємо, курець згадує про сигарету у багатьох випадках, коли у нього просто щось не виходить, і він відчуває дискомфорт, ще навіть не відомо з якого приводу. Якщо у цей момент він знаходиться поряд з нами і збирається курити, то, попросивши його не курити в нашій присутності, ми сприятимемо тому, що він викурить хоча б на одну сигарету менше, і матиме нагоду спробувати не курити якомога довше. Таким чином, ми сприятимемо наближенню курця до здійснення його заповітної мрії – звільненню від куріння.