Новини

Всесвітній День здоров’я

7 квітня 2009 р. наша країна відзначила Всесвітній День здоров’я. Слід сказати, що цей День відзначається вже досить давно, починаючи з 1948 р. Саме в цей рік була створена Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization). За цей час членами ВООЗ стали майже 200 країн світу. Україна була однією із тих, хто приєднався до її лав першими – ще в 1948 р. були підписані відповідні угоди. Після отримання незалежності відбулося поновлення договору в 1991 р.
Щорічне проведення Всесвітнього Дня здоров’я стало доброю традицією починаючи з 1950 р. Воно проводиться для того, щоб люди могли зрозуміти цінність здоров’я та необхідність його збереження, незалежно від віку та місця проживання, статку та професії. В цей день традиційно говорять про глобальні світові проблеми, які загрожують благополуччю всієї планети і кожен рік висувають свої гасла, зважаючи на проблематику та актуальність, наприклад у різні роки серед гасел були: „Безпека твоєї крові – рятування життя багатьох людей”, „Активне життя – шлях до довголіття”, „Вагітність – особлива подія в житті. Зробимо її безпечною”, „Захистимо здоров’я від змін клімату” тощо.
В цьому році головною темою Всесвітнього Дня здоров’я стали питання безпечності медичних закладів та готовність працівників системи охорони здоров’я надавати допомогу людям, які постраждали в умовах надзвичайних ситуацій. У всьому світі пройшли заходи, які були присвячені пропагуванню безпечних конструктів медичних закладів та покращенню готовності до роботи в умовах, пов’язаних з надзвичайними ситуаціями (природні катаклізми та руйнування, бойові дії тощо).

http://www.calend.ru/holidays/0/0/535/6/