Дослідження та цікаві факти

Наше тіло – годинник!

Наше тіло – годинник!
Все в нас, і тіло і розум і душа працюють по годиннику. Цей ритм залежить від багатьох факторів, від погоди, від руху сонця, від фази місяця. Можна розглянути це з наукової точки зору, з погляду хронобіології ((від «Chrono», «Chronos» — «час») це галузь науки, яка досліджує періодичні (циклічні) феномени, що протікають в живих організмів в часі, і їх адаптацію до сонячних і місячних ритмів. Ці цикли називають біологічні ритми).
Пригадаємо дитинство, тоді здавалось що день нескінченний, ми бувало швидко виснажувались, але потім з’являлось нове дихання, тому що день був насичений яскравими, цікавими подіями, задля цього потрібно було поповнювати свою енергію, два рази снідати, обідати, робити невеличкі перекуси протягом усього дня у вигляді різних булочок, цукерок, склянки молока, соку чи компоту. Ось ми протягом дня їли, грались, гуляли, а сонце все ніяк не заходило за горизонт. В підлітковому віці та в юності багато хто може інколи назвати приблизний час навіть не дивлячись на годинник. А під час закоханості часу було то дуже багато, а то його ставало настільки мало, що хотілося б повернутись в дитинство. Адже коли коханого немає поруч, то часу в добі здається не 24 години, а всі 48, а коли він поруч, то час летить зі швидкістю вітру.
А в людей похилого віку, своє сприйняття часу… Роки пролітають як дні, а день до вечора тягнеться вічністю… Правду кажуть: Бог придумав вічність, а час – диявол! Що ж робити людині, як більш-менш правильно відноситися до диявольського винаходу? Відповідь, з погляду науки, проста: погоджувати своє неврегульоване життя з виявленими ритмами нашого тіла.
І ось які закономірності добового ритму людини відмітила хронобіологія:
# 00.00 – 4.00. Година народження. Більшість дітей з’являються на світло в цей час.

# 4.00 – 5.00. Година млявості. Найнижчий кров’яний тиск.

# 8.00 – 9.00. Година любові. Статеві залози виробляють максимум гормонів.

# 9.00 – 10.00. Година болю. Шкіра найбільш чутлива до уколів, порізів, ударів.

# 10.00 – 12.00. Година творчості. Мозок працює найефективніше.

# 13.00 – 14.00. Година травлення. Навіть якщо людина нічого не їла, більше всього шлункового соку виділяється у цей момент. Він же – Година сили. М’язи працюють з найбільшою віддачею.

# 15.00 – 16.00. Година майстерності. Пальців набувають особлива спритність і чутливість і здатні виконувати найтоншу роботу.

# 16.00 – 18.00. Година зростання. Найшвидше росте волосся, нігті і все інше.

# 17.00 – 18.00. Година відчуттів. Загострені слух, нюх, смак.

# 18.00 – 20.00. Година алкоголю. Печінка найефективніше розкладає алкоголь.

# 18.00 – 20.00. Година косметики. Шкіра найбільш проникна для кремів та інших засобів догляду.
# 20.00 – 22.00. Година туги. Самотність в цей час переноситься особливо важко.

# 0.00 – 2.00. Година сліпоти. Різко знижується гострота зору. А ми в цей час, як правило, за комп’ютером сидимо і знаходимося в стані вільного «польоту» по безкрайніх просторах Інтернету.