Новини

Інститут економіки та прогнозування надав аналітичну доповідну записку „Наслідки епідемії ВІЛ/СНІДу: соціальний аспект”

Ми щиро вдячні нашим колегам за надісланий матеріал, оскільки маємо потребу в їх використанні для розробки навчальних модулів з тематики ВІЛ/СНІДу. Відвідувачі нашого сайту також можуть скористатися цими матеріалами, але слід мати на увазі, що вони у нас є тільки в паперовому вигляді.
Кілька цитат з документу:
За оновленими оцінками експертів на сьогодні близько 33 млн. осіб живуть з ВІЛ, а з початку епідемії (тобто з 1981 року) більше 25 млн. людей вже померли. Протягом 2007 року відбулося 2,5 млн. нових випадків інфікування людей (в їх числі 420 тис. дітей).
Епідемію ВІЛ/СНІДу визначають як довготривалу кризу розвитку суспільства, якій притаманні прояви гострої надзвичайної ситуації. До ризику інфікування постійно залучаються нові покоління людей, в першу чергу через недотримання безпечної поведінки.
З усіх європейських країн епідемія ВІЛ найсильніше вразила нашу країну. За приблизними підрахунками епідемія вже охопила 1,63% дорослого населення (віком 15–49 років). Стрімко зростає число ВІЛ-інфікованих, що перебувають на обліку в медичних закладах ( від 39,2 тис. осіб у 2003 р. до 72 тис. у 2007 році). Серйозну занепокоєність викликає те, що жінки інфікуються частіше за чоловіків.
Загалом, зміна ситуації вимагає формування відповідної державної політики та активізації населення в аспекті свідомого й відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я близьких.