Центр здорового способу життя як структурний підрозділ Державного інституту розвитку сім’ї та молоді здійснює науково-практичну діяльність, спрямовану на розвиток державної політики у сфері збереження здоров’я та формування здорового способу життя серед дітей та молоді.
При Центрі працює:
а) молодіжна волонтерська студія «Молодь обирає здоров’я» як експериментальна наукова школа для молодих науковців та студентів, які займаються науково-практичною роботою у соціальній сфері;
б) ресурсний центр, який безкоштовно поширює необхідну літературу серед структурних підрозділів Мінсім’ямолодьспорту, освітніх закладів, громадських організацій, надає консультації, проводить методичні семінари, круглі столи, майстер-класи тощо;
в) Інтернет-сайт (mzz.com.ua) у форматі популяризації діяльності Центру з питань створення волонтерських студій «Молодь обирає здоров’я» в освітніх закладах; організації та проведення тренінгової роботи з формування здорового способу життя та надання різнопланової інформації щодо його популяризації серед дітей та молоді.
Протягом 2009 року інтернет-сайт Центру здорового способу життя (mzz.com.ua) відвідало 8400 читачів, котрі проглянули 18048 сторінок. Слід відзначити надзвичайно широку географію читачів сайту, а саме: Україна, Росія, Білорусія, Німеччина, Польща, Великобританія, США, Угорщина, Чилі, Китай, Чехія, Данія, Італія, Японія, Молдова, Голландія, Португалія, Румунія, Сенегал, Туреччина.
Досить плідною була співпраця Центру здорового способу життя з інтернет-представництвом ДІРСМ (dipsm.org.ua), котрий відвідало 61200 читачів (проглянули 199032 сторінок) з більш як 55 країн світу.
Центром реалізується кілька наукових проектів:
1. «Молодіжні тренінгові студії з формування здорового способу життя».
Метою цього проекту є підготовка волонтерів з числа студентської молоді, розробка відповідних тренінгових занять й проведення їхньої апробації на базі освітніх закладів та молодіжних громадських організацій. Відпрацьовані методики безкоштовно розповсюджуються серед волонтерів та лідерів громадських організацій, серед лідерів студентського самоврядування та спеціалістів, які працюють з дітьми та молоддю.
Загальна кількість волонтерів, які працюють у студії від 20 до 30 осіб щорічно; спеціалістами за 4 роки підготовлено 97 тренерів з формування здорового способу життя з числа студентської молоді; розроблено тренінгові програми та навчальні модулі, які увійшли в наукову збірку «Інноваційні форми та методи роботи з формування здорового способу життя у молодіжному середовищі» та науково-методичну збірку «Тютюнопаління: стратегія подолання залежності». Науковцями Центру також розроблено Типове Положення про діяльність Молодіжної волонтерської студії в освітніх закладах та визначено механізми його запровадження.
Протягом звітного періоду (2009 року) членами «Молодіжної тренінгової студії з формування здорового способу життя» безкоштовно було проведено 33 тренінгові заняття для учнів середньої та старшої школи, учнів професійно-технічних закладів, коледжів, вищих навчальних закладів, інтернатного закладу № 21 та двох дитячих притулків з тематики формування здорового способу життя, здорового харчування, профілактики тютюнопаління, наркоманії, протидії ВІЛ-інфекції тощо. Загалом ці заняття відвідало близько 300 дітей та молоді. У літній період членами Студії проводилися тренінгова діяльність для молодіжних громадських організацій (у Львівській та Закарпатській областях).
2. Іншим проектом Центру є «Інтерактивний дискусійний кіноклуб».
До його проведення крім членів Студії та волонтерів залучаються експерти, молоді політики, журналісти, посадовці, представники громадських організацій для обговорення проблемних питань, які пов’язані з тематикою формування здорового способу життя.
Протягом року науковці Центру долучалися до розробки різних науково-методичних посібників, серед яких методичний посібник «Соціально-психологічна робота з ВІЛ-позитивними дітьми та їх сім’ями: процес розкриття ВІЛ-статусу дитині» спільно з «Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»; підготовлено 5 наукових статей з питань діяльності студентських соціальних служб, волонтерства та пропагування здорового способу життя.
Науковці Центру долучалися до проведення Всеукраїнської наради для начальників управлінь з питань сім’ї, молоді та спорту, де проводили інтерактивні заняття з формування здорового способу життя.
Центром протягом року було проведено три прес-конференції, 11 семінарів, два майстер-класи, спільно з міським Центром здоров’я та Центром студентських соціальних служб Київської міської соціальної служби здійснено сертифікатну навчальну програму з питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та підготовлено 14 тренерів.