Новини

Основні здобутки Центру здорового способу життя за 2009 рік

Основні здобутки Центру здорового способу життя за 2009 рік. 2009, здобутки, центр здорового способу життя

Центр здорового способу життя як структурний підрозділ Державного інституту розвитку сім’ї та молоді здійснює науково-практичну діяльність, спрямовану на розвиток державної політики у сфері збереження здоров’я та формування здорового способу життя серед дітей та молоді.

При Центрі працює:

а) молодіжна волонтерська студія «Молодь обирає здоров’я» як експериментальна наукова школа для молодих науковців та студентів, які займаються науково-практичною роботою у соціальній сфері;

б) ресурсний центр, який безкоштовно поширює необхідну літературу серед структурних підрозділів Мінсім’ямолодьспорту, освітніх закладів, громадських організацій, надає консультації, проводить методичні семінари, круглі столи, майстер-класи тощо;

в) Інтернет-сайт (mzz.com.ua) у форматі популяризації діяльності Центру з питань створення волонтерських студій «Молодь обирає здоров’я» в освітніх закладах; організації та проведення тренінгової роботи з формування здорового способу життя та надання різнопланової інформації щодо його популяризації серед дітей та молоді.

Протягом 2009 року інтернет-сайт Центру здорового способу життя (mzz.com.ua) відвідало 8400 читачів, котрі проглянули 18048 сторінок. Слід відзначити надзвичайно широку географію читачів сайту, а саме: Україна, Росія, Білорусія, Німеччина, Польща, Великобританія, США, Угорщина, Чилі, Китай, Чехія, Данія, Італія, Японія, Молдова, Голландія, Португалія, Румунія, Сенегал, Туреччина.

Досить плідною була співпраця Центру здорового способу життя з інтернет-представництвом ДІРСМ (dipsm.org.ua), котрий відвідало 61200 читачів (проглянули 199032 сторінок) з більш як 55 країн світу.

Центром реалізується кілька наукових проектів:

1. «Молодіжні тренінгові студії з формування здорового способу життя».

Метою цього проекту є підготовка волонтерів з числа студентської молоді, розробка відповідних тренінгових занять й проведення їхньої апробації на базі освітніх закладів та молодіжних громадських організацій. Відпрацьовані методики безкоштовно розповсюджуються серед волонтерів та лідерів громадських організацій, серед лідерів студентського самоврядування та спеціалістів, які працюють з дітьми та молоддю.

Загальна кількість волонтерів, які працюють у студії від 20 до 30 осіб щорічно; спеціалістами за 4 роки підготовлено 97 тренерів з формування здорового способу життя з числа студентської молоді; розроблено тренінгові програми та навчальні модулі, які увійшли в наукову збірку «Інноваційні форми та методи роботи з формування здорового способу життя у молодіжному середовищі» та науково-методичну збірку «Тютюнопаління: стратегія подолання залежності». Науковцями Центру також розроблено Типове Положення про діяльність Молодіжної волонтерської студії в освітніх закладах та визначено механізми його запровадження.

Протягом звітного періоду (2009 року) членами «Молодіжної тренінгової студії з формування здорового способу життя» безкоштовно було проведено 33 тренінгові заняття для учнів середньої та старшої школи, учнів професійно-технічних закладів, коледжів, вищих навчальних закладів, інтернатного закладу № 21 та двох дитячих притулків з тематики формування здорового способу життя, здорового харчування, профілактики тютюнопаління, наркоманії, протидії ВІЛ-інфекції тощо. Загалом ці заняття відвідало близько 300 дітей та молоді. У літній період членами Студії проводилися тренінгова діяльність для молодіжних громадських організацій (у Львівській та Закарпатській областях).

2. Іншим проектом Центру є «Інтерактивний дискусійний кіноклуб».

До його проведення крім членів Студії та волонтерів залучаються експерти, молоді політики, журналісти, посадовці, представники громадських організацій для обговорення проблемних питань, які пов’язані з тематикою формування здорового способу життя.

Протягом року науковці Центру долучалися до розробки різних науково-методичних посібників, серед яких методичний посібник «Соціально-психологічна робота з ВІЛ-позитивними дітьми та їх сім’ями: процес розкриття ВІЛ-статусу дитині» спільно з «Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»; підготовлено 5 наукових статей з питань діяльності студентських соціальних служб, волонтерства та пропагування здорового способу життя.

Науковці Центру долучалися до проведення Всеукраїнської наради для начальників управлінь з питань сім’ї, молоді та спорту, де проводили інтерактивні заняття з формування здорового способу життя.

Центром протягом року було проведено три прес-конференції, 11 семінарів, два майстер-класи, спільно з міським Центром здоров’я та Центром студентських соціальних служб Київської міської соціальної служби здійснено сертифікатну навчальну програму з питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та підготовлено 14 тренерів.

, ,