Новини

Участь у тренінгу „Схід та Захід разом” (East and West Included)

12 – 18 травня 2008 року Польською національною агенцією з молодіжного розвитку був проведений тренінг „Схід та Захід разом”, присвячений формуванню здорового способу життя та залученню молоді до розвитку цього напряму у різних країнах світу. У тренінгу брали участь представники України, Фінляндії, Великобританії, Бельгії, Латвії, Естонії, Польщі, Росії, Вірменії, Азербайджану та Грузії. Метою тренінгу було налагодження партнерства між різними організаціями та заохочення до написання та реалізації спільних міжнародних проектів щодо популяризації здорового способу життя у молодіжному середовищі.
Наш Центр також приймав участь у цьому тренінгу. Під час роботи ми провели презентацію діяльності Молодіжної тренерської студії, напрямів роботи Центру, поділилися досвідом практичної реалізації навчальних програм тощо.

Тижневий тренінг був спрямований не лише на сприяння партнерству, але й на обмін досвідом та опанування новими формами роботи з молоддю. Були проведені дуже цікаві вправи для згуртування команди, закріплення інформації про програми, формування нових навичок та сприяння обміну досвідом.
Представники кожної країни представляли власний досвід роботи з молоддю у сфері формування здорового способу життя. Приміром, дуже цікава робота проводиться у Росії: кожного літа молоді люди організовують літні табірні зміни, присвячені різним складовим здоров’я. У столиці Вірменії – Єревані існує спеціальний центр для молодих людей, де вони можуть займатися спортом, спілкуватися, організовувати різноманітні заходи.
Безперечно, дуже добре організована профілактична і просвітницька робота у Великобританії та Фінляндії, де значна частина державних коштів виділяється на роботу з молоддю. У цих країнах практично у кожному місті чи містечку існують клуби сімейного відпочинку, муніципальні спортивно-оздоровчі заклади, молодіжні та дитячі студії, клуби-кафе.
Маємо надію, що цей тренінг стане початком продуктивного партнерства із міжнародними організаціями, що займаються популяризацією здорового способу життя у молодіжному середовищі.