Новини

Відбулося засідання молодіжної студії „Молодь обирає здоров’я”

Члени молодіжної студії „Молодь обирає здоров’я” 21 жовтня 2008 р. провели засідання, присвячене обговоренню моделі поведінки, спрямованої на зменшення ризику зараження ВІЛ-інфекцією. В ході роботи обговорювалися питання епідеміологічної ситуації, стратегії втручання у сферу поведінки молоді, існуючі моделі поведінки в студентському та учнівському середовищі тощо.
Напрацьовані матеріали будуть використані при формуванні тренінгових занять для волонтерів, учасників молодіжної тренерської студії.
Більшість існуючих стратегій профілактики ВІЛ-інфікування можна визначити як втручання у сферу поведінки молоді. Головна мета такого втручання – змінити ризиковану поведінку для того, щоб знизити ймовірність передачі вірусу від людини до людини (мова може йти про профілактику різних видів залежності, організацію змістовного дозвілля, впровадження волонтерських просвітницьких програм за методикою „рівний-рівному”).
Крім цього поширене медичне втручання, покликане надавати допомогу ВІЛ-інфікованим на базі останніх досягнень клінічної медицини та лікування інших захворювань, що впливають на вразливість людей до ВІЛ (наприклад, до інфекцій, що передаються статевим шляхом чи під час лікування наркозалежних осіб).
Особливий наголос слід зробити на профілактичних втручаннях, які мають соціальний характер, адже вони спрямовані на зміну соціальних факторів, які часто спричиняють особистісний ризик для кожної людини і пов’язані з рівнем розвитку соціальної мережі профілактичних служб на рівні громади. Саме в цьому випадку особливого значення набуває діяльність, спрямована на формування здорового способу життя: від дотримання правил особистої гігієни, раціонального систематичного харчування, занять фізичною культурою до свідомої поведінки щодо відповідальності за добрий стан власного здоров’я та здоров’я близьких.
За думкою учасників засідання до основних моделей поведінки, які спрямовані на зменшення ризику інфікування ВІЛ слід віднести:
1. Не тільки володіння повною і достовірною інформацією щодо ВІЛ/СНІДу, але й усвідомлення особистої відповідальності за можливі наслідки ризикованої поведінки.
2. Свідоме ставлення до власного здоров’я без посилань на різні неочікувані життєві ситуації.
3. Вибір поміркованої сексуальної поведінки: уникнення статевих стосунків з незнайомими/малознайомими особами та обов’язкове використання презервативу під час будь якого статевого акту.
4. Дотримання жорстких правил щодо користування предметами особистої гігієни та різних засобів, які використовуються не індивідуально.
5. Відмова від вживання психоактивних речовин як факторів, що суттєво впливають на можливість людини контролювати свою поведінку в ризикованих ситуаціях.