Корисні поради

Як правильно засмагати

Ось уже й травень розпочався, а разом з ним і дачний сезон.
Не за горами той час, коли ми усі дружно вирушимо на пляж. Після хмурої зими так хочеться підставити тіло під ласкаві промінці сонця. Більшість людей так і роблять: приїхавши на дачу або на пляж, роздягаються, починають засмагати, підставляючи спину сонечку. Але це не тільки корисна процедура, але й шлях, який може привести до опіків та пошкодження шкіри. Отож, давайте поговоримо про те, як засмагати із задоволенням та користю для здоров’я.


Перш за все, варто запам’ятати, що засмагати можна лише у певний час. Ближче до полудня сонце пече надто сильно, можна навіть отримати тепловий удар. Набагато приємніше та корисніше засмагати, коли сонячне світло не надто інтенсивне: з 9 до 11 ранку та з 16 до 19 години вечора. Щоб помітно засмагнути, вам потрібно буде кілька днів, зате засмага вийде більш рівною, ніж якби ви засмагали в середині дня. Лежати на пляжі (чи працювати на городі без одягу) рекомендовано не більше 2 годин на день.

Щоб отримати від сонця тільки користь (у вигляді рівної засмаги та вітаміну D), потрібно приймати сонячні ванни поступово. За зимовий період шкіри відвикає від тієї дози ультрафіолету, яку ми збираємося їй дати. Щоб не виникло алергічної реакції, не варто поспішати засмагати. Виходячи на сонце, засмагайте спочатку 5 хвилин на день, потім 7… поступово доводячи час до 2 годин. Не варто зразу виходити на сонце в одних плавках чи купальнику, відкривайте тіло поступово: спочатку руки, потім ноги, живіт, спину… Так ви гарантовано не спалите шкіру. Звичайно, нам усім хочеться мати рівномірну засмагу якомога швидше, але можете бути впевнені, що засмагаючи поступово, ви виглядатимете значно краще, ніж коли б обдирали з тіла шматки обпаленої шкіри.

Надзвичайно важливо захищати від сонячних променів обличчя, очі, волосся. Не забувайте носити панамку або шляпу та сонцезахисні окуляри не тільки, коли йдете на пляж, але й просто у сонячний день.

Де ж найкраще засмагати? Ніхто не сперечається з тим фактом, що найкращим місцем для засмаги є пляж, адже біля будь-якої водойми засмагати значно легше: вода відображає сонячне проміння і посилює його дію. Під час купання шкіра теж загоряє, вода анітрохи не зменшує дію сонячного проміння. Якщо ж ви любите обсихати на вітрі після купання, то ризик обгоріти значно підвищується: краплі води на тілі спрацьовують як малесенькі лінзи. Загоряння біля води має ще одну важливу перевагу: повітря там вологіше, тому шкіра не пересохне на сонці.

Коли ви засмагаєте чи навіть просто плаваєте, користуйтеся спеціальними сонцезахисними маслами чи кремами. Зволожуючі засоби не дають ніякого захисту від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Крем для засмаги зволожить вашу шкіру, а спеціальні компоненти попередять сонячні опіки. Але якщо нанести його надто товстим шаром, ефект буде протилежним: крем нагріється і буде пекти шкіру. Таким чином, щоб засмага була рівною, а шкіра не обпеченою, потрібно широкими масажуючи ми рухами втирати у шкіру крем, починаючи з рук і ніг та поступово рухаючись в напрямку серця.

Коли будете обирати крем для засмаги, уважно читайте етикетку: якщо крем призначений для засмаги у солярії, він вам не підходить. Справа в тому, що крем для солярію не захищає від ультрафіолетового випромінювання і ви спалите шкіру. Вам потрібен саме крем для засмаги на відкритому сонці: він має високий ступінь захисту проти УФ-променів, зволожує шкіру та протидіє її старінню.

🔗 Джерело: http://www.mirsovetov.ru