Рекомендації для боротьби з безсонням досить відомі: прогулянка перед сном, провітрювання кімнати, заспокійливі трав’яні чаї, теплий душ тощо. Але є більш ефективні засоби.
Мануальні терапевти вважають, що якщо функція сну порушена, її можна легко активізувати за допомогою власних рук. Для початку потрібно попрацювати над вухами, оскільки саме на них розташовано багато біологічно активних точок. Потрібно лягти на ліжко чи відкинутись на спинку крісла, потім центри долонь прикласти до вух на 3-5 хвилин, ніби „прогріваючи” вушні раковини. Потім потрібно скласти пальці, як для щипка, і повільно та ретельно промасажувати краї вушних раковин, починаючи з мочок.
Знову притисніть центри долонь до вух. Проведіть ретельний масаж, повертаючи долоні за годинниковою стрілкою та проти неї. Протягом деякого часу вуха будуть „горіти”. До цього часу ви вже налагодите „пульт управління” енергетичною системою свого організму, який самостійно включить функцію сну.
Якщо ж ви все таки не можете заснути чи вас турбують неприємні думки, потрібно лягти на маленьку низьку подушку чи просто на ліжко. Руки зімкніть над головою у кільце, щоб кожна долоня міцно обхоплювала лікоть іншої руки. Через 20-30 хвилин опустіть руки вздовж тіла, а долоні складіть у слабкі кулачки. Уявіть, що у них згоряє все, що вас турбує. Полежіть так, не рухаючись, і поступово сон прийде.
Перед тим, як заснути, намагайтеся відчути все своє тіло. Подумки дайте йому чітко команду „відновлення”, потім повільно та глибоко вдихніть, затримайте дихання на кілька секунд і – на добраніч!
Якщо ж жоден із відомих способів не допомагає заснути, можливо, організму не вистачає кисню, необхідного для нормальної роботи усіх органів, в тому числі для перетравлення вечері. Отже, сконцентруйтеся на диханні. Схема така: вдих – затримка дихання – видих – знову вдих. У кров потрапить більше кисню, і зранку ви прокинетеся значно бадьорішими.