Дослідження та цікаві факти

Рак можна лікувати полином?

Університет Вашингтона /University of Washington/ повідомив про створення препарату, ефективність якого в лікуванні певних видів раку в 1.2 тис.(!) разів перевершує наявні аналоги.

Це робить можливим застосування нових, значно дієвіших, видів хіміотерапії, що володіють мінімальними побічними ефектами.

Сировиною для виробництва нових суперліків став добре відомий в країнах колишнього СРСР полин однорічний (Artemisia annua L), такий, що застосовується в традиційній китайській медицині. В рамках дослідів, проведених на піддослідних гризунах в лабораторіях університету, було доведено, що витяжка з полину дозволяє успішно знищувати ракові клітини, що викликають лейкемію, рак грудей і рак простати.

Традиційні методи хіміотерапії знищують не тільки ракові, але і здорові клітини – зазвичай на кожних 5-10 ракових припадає одна здорова клітина. Саме цим викликані важкі побічні ефекти хіміотерапії. Експерименти показали, що новий препарат вбиває одну нормальну клітину на 12 тис. ракових. Це дозволяє зробити висновок, що потенційно цей засіб можна використовувати в значно великих дозах, не побоюючись несприятливих для хворого наслідків.

Для того, щоб новий засіб став широкодоступним, потрібно, як мінімум, 6-7 років випробувань.