Новини

Молодіжна студія провела соціологічне дослідження на тему «Погляд студентів на заборону паління у ВНЗ»

Лазорик Ольга, Берест Поліна, члени Студії: для початку варто зазначити, що більшість респондентів охоче йшли на контакт і відповідали на питання анкети. Респонденти обиралися випадковим чином, не залежно від віку, статі, уподобань (в межах цільової аудиторії – студентів). Цікавим виявився той факт, що більшість з них не палить (73,3% з опитаних). Тому напрошується висновок: якщо кілька років тому палити сигарети молодь вважала за «престиж», то зараз все навпаки – престижно не палити! І саме таким чином бути особливим серед ровесників!
Отже, щодо результатів опитування. Найбільше студентів, які палять виявилося в НМУ ім. Богомольця (35,9%) а найменше – в НаУКМА (23,3 %). До речі, студенти-медики вперше брали участь у такому опитуванні, і тому перший раз ми мали нагоду дізнатися, скільки ж майбутніх лікарів палять та чи палять взагалі, адже саме вони, на наш погляд, покликані впроваджувати здоровий спосіб життя серед населення.
Відносно статі, то зараз дівчата й хлопці зрівнялися у відсотковому співвідношенні – 27 % хлопців та дівчат палять. Вражає той факт, що більшість респондентів знайомі з Постановою Кабінету Міністрів щодо заборони паління в громадських місцях, але вважають її не ефективною (таких майже 75%). В той же час вони зізнаються, що намагаються притримуватися правил паління у їхньому вузі. Щодо розміщення територій для паління, так тут як «курці» так і ті, хто не палить, вказали, що місця для паління слід розташовувати поза територією ВНЗ, щоправда багато хто з курців все-таки схиляється до варіанту «на території ВНЗ, щоб далеко не ходити».
Цікавим виявилося і те, що 72, 5% з тих хто палить і 76, 4 % з тих, хто не палить запропонували наступні альтернативні шляхи вирішення цієї непростої проблеми: особливий підхід до кожного, підвищення цін на цигарки, проведення тренінгів про шкідливість паління, проводити роз’яснювальну роботу, акції, зменшити рекламу, посилити роботу з формування здорового способу життя, мова також йшла про підвищення штрафів. Дехто пропонував відраховувати завзятих курців з вузів та ввести особливі пільги для тих, хто не палить.
Насправді опитування дало зрозуміти, що студенти „курці” палять свідомо і не бачать в цьому „нічого страшного”, так собі погана звичка „ну і шо з того”. Може це свідчить про те , що студенти – вже не школярі, їм не треба ховатись від батьків з їхніми страшними погрозами та нотаціями. Вони отримують стипендію, самі мають право нею розпоряджатися і гордо відповісти батькам: „Я вже дорослий!”, „Мої гроші, що хочу з ними, те і роблю!”
Але ми закликаємо студентів усіх вузів не забувати, що молодість – найкраща пора, і не варто псувати її зайвими справами, які не тільки шкодять здоров’ю, але й негативно впливають на зовнішній вигляд! А скільки корисного часу люди витрачають на куріння!!!
Нам здається, що є над чим подумати, а ВАМ?