Дослідження та цікаві факти

НЕБЕЗПЕКИ ДОРОСЛОГО ЖИТТЯ.

В віці 15–16–ти років, коли підходить до завершення період статевого дозрівання, дівчатка сильніше починають відчувати симпатію, увагу протилежної статі. В цей час формується особливе психологічне відчуття – статевий потяг (лібідо), яке проявляється бажанням до статевого життя. Саме в віці 15–16–ти років повстає питання: починати чи відстрочити початок статевого життя, що є по–суті вільним вибором. Проте слід брати до уваги, що все більше однолітків роблять цей вибір на користь утримання від сексу до шлюбу. І на це є вагомі причини, які ми і пропонуємо вам розглянути нижче.
З настанням статевої зрілості, вступаючи у сексуальний контакт, дівчина серйозно ризикує завагітніти, хоча вона не готова до цього ні морально, ні фізично. Доведено, що оптимальний вік для народження дитини 20–35 років. Коли вагітність виникає раніше, або пізніше, в кілька разів зростає ризик виникнення різноманітних ускладнень.
Небажана вагітність у підлітковому віці переважно закінчується штучним її перериванням (абортом), що має серйозні наслідки.
До ускладнень після штучного переривання вагітності належать: механічні пошкодження шийки матки, прободіння стінки матки, кровотечі, запальні процеси внутрішніх статевих органів, позаматкову вагітність, безпліддя.
Раннє безпечне статеве життя може призвести до зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом (гонорея, трихомоніаз, сифіліс, хламідіоз, гарднерильоз, генітальний герпес). Загалом інфекцій, які передаються статевим шляхом є біля 40. Деякі з них, при ранній діагностиці піддаються лікуванню під контролем спеціалістів–лікарів, проте вони є підступні тим, що можуть перебігати безсимптомно і призводити до грубих порушень в репродуктивній сфері.
Статевий шлях є одним з найпоширеніших шляхів передачі таких небезпечних інфекцій як ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити В і С, причому достатньо одного–єдиного статевого акту, щоб заразитись цією хворобою.
Щоб вберегти себе від зараження цими хворобами найкраще утримуватися від статевих стосунків.
Проте, якщо ти вже маєш статеві стосунки, слід дотримуватися концепції “безпечного сексу”, тобто користуватися презервативами у всіх випадках сексуальних контактів, не допускати попадання на твою шкіру чи слизові оболонки біологічних речовин інших осіб (сперми, крові, виділень).
Для того, щоб реалізувати свою особистість, планувати своє життя і не платити по–рахунку за помилки, здійснені в юності, необхідно якомога більше знати про безпечний секс, засоби та методи запобігання небажаної вагітності та планування сім'ї.