Новини

Нам пишуть наші партнери та добрі друзі

Олексій Мурашкевич, головний спеціаліст Ленінського районного у м. Луганську центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтер Благодійного фонду „Підліток”

10 червня 2009 року в приміщенні Луганської обласної бібліотеки імені Горького відбулася презентація фотовиставки „Зворотна сторона паління” і семінар „Акція Ленінський район без тютюнового диму: крок другий”.
Організаторами заходу стали Ленінський районний у м. Луганську центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень.

Дата проведення семінару була вибрана невипадково. 11 червня рівно один рік тому виконавчим комітетом Луганської міської ради було прийняте рішення № 171 „Про обмеження вживання алкогольних напоїв на території міста Луганська”. Цим рішенням було заборонено не тільки вживання спиртного, але і паління в громадських місцях, таких як: установи охорони здоров’я, учбових і освітніх установах, в громадському транспорті, установах культури і спортивних спорудах, на дитячих майданчиках і в приміщеннях органів місцевого самоврядування.

Ще в жовтні минулого року соціальні працівники Ленінського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді почали впроваджувати рішення виконкому міської ради в життя і провели перший етап акції „Ленінський район без тютюнового диму”.
Тоді активісти волонтерських загонів учбових закладів району розміщували надруковані листівки анти тютюнового спрямування на зупинках громадського транспорту та біля учбових закладів. Через нестачу фінансування листівки були розтиражовані на звичайному папері – звідси їх недовговічність. Зараз їх можна побачити неушкодженими лише на деяких перонах Луганського автовокзалу.

Другий етап акції ознаменувався цікавою виставкою – „Зворотна сторона паління”. На ній представлено 18 фоторобіт в комп’ютерній обробці та фотографій, які направлені на розвіювання ніби-то привабливого образу паління та дискредитацію тютюнової промисловості. 18 кращих робіт було відібрано з більш, ніж 40 підготовлених для участі. У виставці беруть участь роботи школярів, студентів, фотографів-любителів та художників-професіоналів.
Читачі і співробітники бібліотеки, учасники семінару мали можливість відразу ж оцінити роботи і виділити найбільш вдалі. За підсумками такого голосування перше місце зайняла робота Маргарити Денисенко „Палять слабаки – сильні кидають”, друге місце – робота учениці школи № 5 Олени Наровченко, а третє – фотографія учениці школи №14 Любові Щьоткіної під назвою „Союзпечать??”.
Планується, що ця виставка поповнюватиметься новими роботами і періодично мінятиме місце. Після бібліотеки імені Горького її розмістять в Луганській обласній бібліотеці для юнацтва, а з початку навчального року вона буде „переїжджати” по учбових закладах.

Після презентації виставки і нагородження переможців відбувся семінар для представників профспілкових комітетів різних підприємств і громадських організацій Ленінського району м. Луганська.
Його завданням було підключити до просвітницької роботи не лише школярів і студентів, а також і керівників установ і організацій, які безпосередньо працюють з людьми і яким адресоване рішення виконкому міськради.
Для розміщення на підприємствах і в місцях де паління заборонене рішенням виконкому, на цей раз підготовлені спеціальні міцні, кольорові, не змивачі наклейки з надписом „Прохання тут не палити. Сигаретний дим шкодить здоров’ю оточуючих!”

За підсумками семінару до пропозицій, з приводу вирішення проблем куріння в суспільних місцях і продажу сигарет неповнолітнім, які ще у жовтні були підготовлені учнями, студентами та адміністраціями учбових закладів додалися пропозиції представників профспілкових комітетів. Ці пропозиції будуть передані керівникам району та міста.