Видання » Здоровий спосіб життя як важлива умова профілактики алко- та наркозалежності серед підлітків та молоді

Отже, велика робота, про яку, зазвичай, зазначається у аналітичних звітах державних закладів та установ, які працюють у цій сфері, дієвих результатів не приносить. На наш погляд, вже сьогодні очевидно, що без участі самої молоді успіху добитися не можливо. Потрібно аби молоді люди зрозуміли, що здоров’я та їхнє благополуччя зараз та у майбутньому дуже взаємопов’язані. Саме за такої умови можна перейти від пропаганди здорового способу життя (яка вже явно затягнулася у часі) до реальних дій з боку молоді (коли буде виявлена позитивна динаміка щодо зменшення кількості молодих людей, які не вживають алкоголь, тютюн, ведуть активний спосіб життя тощо).

Зважаючи на це, формування здорового способу життя молоді має стати комплексною, системною та цілеспрямованою діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, сім’ї, інших соціальних інститутів.

Для об’єднання зусиль центральних та місцевих органів влади, громадськості, координації і спрямування їх роботи потрібна єдина державна політика і відповідна державна система формування здорового способу життя молоді. Ця система має включати нормативно-правову базу, державні структури, об’єднання громадян на всіх рівнях, а також впроваджений механізм координації, починаючи з первинного колективу і закінчуючи вищими органами державної влади, а також комплекс заходів щодо формування здорового способу життя підростаючого покоління.

Але, найважливішим кроком у цій роботі має стати орієнтація на саму молодь. Приймаючі рішення мають керуватися знаннями про спосіб життя дітей та підлітків, молодіжну субкультуру, соціальні запити, молодіжну моду тощо.

Необхідно аби молоді люди не тільки отримували інформацію просвітницького характеру, але й були готовими використовувати отримані знання на практиці, тобто сповідувати та поширювати моду на здоровий спосіб життя.