Дослідження та цікаві факти

Створено штучне серце без пульсу

Техаські інженери розробили штучне серце принципово нової конструкції, здатне повністю замінити справжнє. При цьому, нове серце є абсолютно новою конструкцією – у нього немає "пульсу".

Розробники Метт Франчек і Ральф Меткалф з Університету Х'юстона розробляють нове штучне серце у співпраці з техаським Інститутом досліджень серця.

Ідея розробки полягає у повній заміні серця двома електричними турбопомпами, що обертаються, які вільно ганятимуть кров, без необхідності традиційного скорочення.

Розробники говорять, що технічно їхнє штучне серце не відрізняється від справжнього, але принцип його роботи абсолютно інший.

Одна помпа несе кров із киснем від легенів до серця (малий круг), а інша – несе кров із киснем по всьому організму (великий круг кровообігу).

Перевага такого підходу, за словами творців, у тому, що нове штучне серце може бути легшим, меншим і набагато надійнішим, ніж раніше створені штучні розробки на базі "пневматичної пульсації".

"Пульсуючі" штучні серця поки використовуються тільки як тимчасове рішення для підтримки життя пацієнта на період пошуку донорського органу, крім того для пульсації "пневматичному" штучному серцю потрібне могутнє джерело живлення. Нове ж синтетичне серце не пульсує, а тому споживає на порядок менше електроенергії.

Ще однією родзинкою нового серця є система контролю, що дозволяє механізму правильно реагувати на потребі у крові всього організму, що отримує дані про температуру й активність процесів у організмі. Більшість пневматичних штучних сердець таких функцій не мали, деякі більш просунуті системи покладалися на пульс.

"Ми просуваємося вперед з нашою розробкою, потенційно вона відкриває шлях до ефективної і надійної системи заміни природного серцевого м'яза", – говорить Меткалф.