Новини

Проблема незаконного обігу наркотиків і тенденція щодо збільшення рівня наркотизації населення

Проблема незаконного обігу наркотиків і тенденція щодо збільшення рівня наркотизації населення є одним із негативних чинників активного поширення епідемії ВІЛ в Україні. За даними Міністерства внутрішніх справ протягом 5-ти останніх років кількість споживачів наркотиків збільшилася майже в півтора рази: якщо у 2004 р. на медичному обліку перебувало 123,8 тис. наркоспоживачів, то уже в 2009 р. визначають 170,8 тис. осіб, серед яких 3, 4 тис. неповнолітніх.
На виконання п. 52 Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Міністерством внутрішніх справ проводяться профілактичні заходи у навчальних заходах України.
У 2009 р. ними було перевірено 13,7 тис. навчальних закладів та затримано у стані наркотичного сп’яніння 146 молодих людей. Крім цього у деяких навчальних закладах та прилеглих до них територіях виявлено 389 фактів незаконного обігу наркотиків до яких були причетні учні та студенти.
Іншим тривожним фактом є переорієнтація нелегального рину наркотиків на медичні отруйні та сильнодіючі речовини контрабандного походження, тобто молодь почала відмовлятися від ін’єкційних наркотиків, віддаючи перевагу пероральному вживанню психоактивних речовин.
Така ситуація вимагає переорієнтації первинної профілактичної роботи та створення додаткових важелів громадського впливу на молодіжне середовище, особливої уваги з боку відповідних державних органів та недержавних організацій.