Корисні поради

Сітка з 9 кілометрів ниток

М'які, еластичні, найтоншого плетення жіночі колготки не тільки прикрашають і зігрівають ноги, а й лікують. Сезон колготок розпочався!
Але, перш ніж купувати, вирішіть для себе, що важливіше – почувати себе модною, зробити фігуру стрункішою чи допомогти втомленим ногам.

Погляд в історію

А чи знаєте ви, що такий, здавалося б, суто жіночу деталь гардеробу, як колготки, жінки запозичили у чоловіків. Всього якихось 500 років тому знатні вельможі “вишивали” в колготках зі шкіри, шовку і велюру. Середньовічні чоловічі колготки виглядали так само зухвало, як і сьогодні, відкриваючи цікавим поглядам навіть більше, ніж було слід. Поступово мода ставала все більш “цнотливою”, і колготки “по нозі” зникли з чоловічого гардеробу. Але тільки для того, щоб з'явитися у жіночому. У 20-х роках їх шили з шовку, в 1938 році з'явився нейлон, потім – еластан та мікрофібра. Тепер кожного року на ринку колготок з'являються все більш незвичні новинки.

Для офісу

Ті жінки, що проводять багато часу на роботі, вибирати колготки повинні особливо старанно. Адже їхні ноги півдоби перебувають щільно затисненими в нейлонових обіймах. У сучасних лікувальних колготках передбачено цей момент і для їхнього виробництва застосовують лайкру та нейлон найновішого покоління. Ці оновлені складники “навчилися” пропускати повітря, рівномірно розподіляти тиск вздовж ноги та максимально втримувати тепло. А пряжа з використанням сучасних технологій плетіння забезпечує тривале та зручне носіння.

На сучасному ринку панчішних виробів уже довший час попереду колготки зі спеціальною компресією. Вона сприяє зворотному проходженню венозної крові від ніг у напрямку до серця, в результаті чого покращується кровообіг, зменшується втома та набряклість ніг. Переваги таких колгот очевидні: вони забезпечують ефективну профілактику варикозного розширення вен та появу судинної сітки.

І для здоров'я

Підібрати колготки справді не легко. Все-таки найперше ми турбуємося про красу, а вже потім про здоров'я. Як же не втратити слави першої модниці, зробити фігуру стрункішою і допомогти сильно втомленим ногам?

Обирати колготки треба зважено:
• колготки для формування фігури з підвищеним вмістом лайкри у верхній частині, які втягують і підтримують живіт і стегна, що робить фігуру більш стрункою;
• колготки для чіткого окреслення фігури, підтримують певні групи м'язів і, як правило, верхню частину стегон;
• безшовні колготи мають підвищену еластичність;
• підтримуючі колготки підходять тим, хто багато часу проводить на ногах.

Щоб вибрати сучасні, елегантні і лікувальні колготки, найкраще звернутися в аптеку. На вигляд лікувальні колготки нічим не відрізняються від звичайних: вони також дуже гарні та модні, мають безліч відтінків, можуть бути як дуже щільними, так і прозорими. Також не полінуйтеся уважно прочитати інформацію на упаковці: звертайте увагу на складники, спектр “den”, який загалом пропонує фірма-виробник, і спосіб плетіння. Щільність колгот залежить від товщини ниток. Для позначення щільності і товщини нитки застосовують параметр “den” (скорочена абревіатура текстильних DENIER). Число “den” означає вагу нитки довжиною 9 км у грамах, тобто “40 den” означає, що 9000 м нитки колгот важать 40 г. Щільність колготок може бути різною для різних ділянок тіла. Наприклад, при щільності колготок “40 den” щільність на п'ятках та трусиках може бути “70 den”. У такому випадку колготки менше зношуються.

Зверніть увагу на манеру плетіння колготок. Якщо застосовано плетіння сіточкою, такі колготки мають більш високу компресію і додають міцності. Дуже добре, якщо на колготках є кругла печатка “medicalli tested”, що означає “пройдено медичну перевірку”. Майбутній лікувальний ефект залежить від правильно підібраного розміру, тому підійдіть до цього дуже ретельно.

Ну що, уважно роздивилися свої ноги? Вже прямуєте до аптеки? Зачекайте, можливо, слід потурбуватися про окремі міс
ця, тоді досить обійтися панчохами або гольфами. До того ж, кожен товар варто спочатку спробувати, а вже тоді тягнути на себе.

за матеріалами www.zdorovja.org.ua