Інформація > Існуючі залежності > Новини

21 листопада – Міжнародний день відмови від куріння!

21 листопада – Міжнародний день відмови від куріння!. no smoking day, всесвітній день відмови від куріння, інсульт, профілактика, статистика, тютюнопаління

«Не кури у ліжку: попіл, який доведеться потім піднімати,

може виявитись твоїм власним»

       Джек Бернет

Сьогодні, 21 листопада 2013 року, міжнародна спільнота святкує День відмови від куріння. Традиційно це свято відзначається у третій четвер листопада у більшості країн світу. Ідея святкування Міжнародного дня відмови від куріння (No Smoking Day) належить Американському онкологічному товариству, традиція була започаткована ще у 1977 році. Незабаром корисну ініціативу підтримала світова спільнота, і уже в 1988 році за пропозицією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (резолюцією № WHA 42.19) виник Всесвітній день без тютюну, який відзначається 31-го травня.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння – сприяти зниженню залежності від цігарок серед усіх верств світової спільноти. Активісти здорового способу життя у цей день прагнуть залучити до боротьби проти куріння усіх і кожного шляхом інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

А вплив дійсно є надзвичайно згубним. Зокрема, за даними ВООЗ, 90% смертей від раку легенів, 75%  – від хронічного бронхіту і 25% від ішемічної хвороби серця обумовленні курінням. В Україні, як зазначає Міністр охорони здоров’я, тютюн є основною причиною атеросклерозу, який призвів до 18 882 смертей у 2012 році. Смертність від хронічних хвороб дихальних шляхів, де тютюн – провідний фактор, становить 9 991 чоловік. Смертність від інсультів (4 612 осіб) та інфарктів (4347 осіб), де тютюн грає одну із провідних ролей, також залишається стабільно високою.

Колектив Центру здорового способу життя вітає наших читачів із цим святом здоров’я і закликає курців хоча б сьогодні відкласти цигарки подалі та дізнатися трохи більше про наслідки згубної звички.

, , , , ,