Анонси > Інформація > Новини

7 квітня 2010 року – Всесвітній День здоров’я!

7 квітня 2010 року – Всесвітній День здоров’я!. всесвітній день здоров'я

7 квітня 2010 року світова спільнота відзначає Всесвітній День здоров’я. Слід сказати, що цей День відзначається вже досить давно, починаючи з 1948 р. Саме в цей рік була створена Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization) членами якої поступово ставали різні країни світу. На сьогодні це двісті країн, які зробили свій вибір на користь здоров’я людей.

Україна була однією із перших таких країн – ще в 1948 р. відбулося підписання відповідних угод, а після отримання незалежності у 1991 році вона поновила свій договір.

А щорічне проведення Всесвітнього Дня здоров’я стало доброю традицією починаючи з 1950 р. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я та необхідність його збереження, незалежно від віку та місця проживання, статку та професії. В цей день традиційно говорять про глобальні світові проблеми, які загрожують благополуччю всієї планети і кожен рік висувають гасла, зважаючи на проблематику та актуальність тем, пов’язаних з необхідністю збереження здоров’я. За останні роки суспільством вибиралися гасла, які були пов’язані зі станом екології чи репродуктивного здоров’я людини, довголіттям чи протидією небезпечним хворобам. Наприклад, «Безпека твоєї крові – рятування життя багатьох людей», «Активне життя – шлях до довголіття», «Вагітність – особлива подія в житті. Зробимо її безпечною», «Захистимо здоров’я від змін клімату» тощо. У минулому 2009 р. головною темою обговорення постало питання безпечності медичних закладів та готовності працівників системи охорони здоров’я працювати в умовах надзвичайних ситуацій.

Всесвітній день здоров’я 2010 року присвячений глобальному руху за більш здорові міста під гаслом: «1000 міст, 1000 життів». Оскільки, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я швидкі темпи урбанізації населення створюють численні проблеми для здоров’я кожної людини, оскільки пов’язані з якістю питної води, нездоровим харчуванням, незадовільним станом навколишнього середовища, ризикованою поведінкою тощо.

В рамках цьогорічної кампанії «1000 міст, 1000 життів» 7–11 квітня 2010 р. в усьому світі будуть організовані різнопланові заходи. Їхня мета:

1000 міст: забезпечити доступ до громадських місць, де будуть проводитися заходи для зміцнення здоров’я. Можливо це будуть заходи в парках культури чи відпочинку, в оздоровчих закладах, кампанії з прибирання територій або перекриття частин вулиць та їхнє переулаштування на пішохідні.

1000 життів: мета кампанії – зібрати 1000 історій про людей, діяльність яких пов’язана з пропагуванням здоров’я та здорового способу життя в містах.