Інформація > Новини

Сонячні промені: інструкція для застосування

Сонячні промені: інструкція для застосування. здоровий спосіб життя, сонце

Сонце – це джерело не лише тепла та світла. Повітря, вода та рослини цілком пронизані його життєдайною енергією. Ця енергія настільки концентрована та активна, що необережно було б піддаватися тривалому впливу прямих сонячних променів на організм. Тому сонячні ванни необхідно приймати обережно.

Завдяки сонячним променям можна покращити здоров’я та продовжити життя – шкіра повинна завжди бути вкрита легкою засмагою. Причинами багатьох хвороб часто є нестача впливу сонячного проміння на організм. І чим більше шкіра бути піддаватися впливу сонця, тим більше буде запас бактерицидної енергії.

Існують певні правила прийняття сонячних ванн. Починати необхідно із коротких періодів, поступово їх збільшуючи. Найкращий час для засмагання – між 7 та 10 годинами ранку. Між 11 та 15 годинами сонячне проміння – найгарячіше, воно може нести радіацію. Перебувати на сонці довше аніж година без перерви не рекомендується. Найкраще за все, вийти на прогулянку у сонячний день, замість просто лежати нерухомо. Не можна спати та їсти під прямим сонячним промінням.

Не забувайте і про ваше житло, впускайте туди більше сонячного світла та повітря. Користуйтесь цими дорогоцінними подарунками природи весною та влітку. Тоді здоров’я та радість стануть вашими супутниками.

Сонце надзвичайно позитивно впливає на людський організм: стабілізується кровообіг, посилюється приток крові до шкіри, м’язи стають еластичнішими, посилюється обмін речовин, їжа перетравлюється краще, жири розпадаються швидше, легше засвоюється білок. Сонячна енергія збуджує активність головного мозку. Навіть короткотермінове перебування на сонці помітно покращує мозкову активність.

Сонячні промені стимулюють імунну систему, а сонячне світло просто необхідне для здоров’я кісток та зубів. За умови його нестачі у дітей розвивається рахіт, а на остеопороз у похилому віці частіше хворіють ті, хто вів малорухливий спосіб життя і рідко бував на сонці.

Ультрафіолетові промені стимулюють розвиток інтерлейкоцитів та інтерферону в організму, речовин, які успішно борються з хворобами.

Сонячні промені здійснюють оздоровчий ефект для усього організму, активізується нервова системи, покращується забезпечення органів та кісток кальцієм.

Тим не менш, сонячні процедури у разі передозування мають побічні ефекти, такі як перегрів тіла, розпад лейкоцитів у крові. Результат – головний біль, швидка втомлюваність, надмірна збудливість, дратівливість та безсоння. Щоб уникнути цього, необхідно знати дозу перебування під сонячним промінням в період сонячної радіації – з 11 до 15 години.

Не можна для захисту шкіри від сонця та її пом’якшення використовувати гліцерин, вазелін та інші мінеральні жири. Щоб захистити себе від можливого перегріву та опіків, можна вкрити тіло спеціальними засобами від засмаги, але пам’ятайте, що вони не гарантують захисту від опіків на 100%.

Щоб захистити волосся від пересушування на сонці при купанні, необхідно вдягати купальну шапочку, а перед виходом на пляж робити маску для волосся із рівних частин касторового та будь-якого рослинного масла.

Перед сонячною ванною не треба мити облич та тіло з милом, не варто натирати шкріу одеколоном або іншими спиртовими настоями чи лосьйонами.

Якщо ви перегрілися на сонці, то помітивши почервоніння на шкірі, якнайшвидше перейдіть у тінь, облийте обличчя та тіло прісною водою.

Завжди приймайте душ після пляжу, щоб звільнити закупорені солоною водою пори шкіри.

Більшість після купання в морі або в річці залишаються у мокрому купальнику, залишаючи його висихати на тілі. А це може призвести до різноманітних хвороб. Тепле та вологе середовище дозволяє бактеріям розмножуватись та процвітати, викликаючи грибкові інфекції. Тому після купання обов’язково перевдягайтесь у суху білизну.

 

Гарної та здорової засмаги.

,