Науковці вказують на п’ять кроків, які ми можемо зробити, щоб поліпшити наше психічне благополуччя. Завдяки цим простим крокам людина почуватиметься щасливішою та зможе отримувати максимум позитивних емоцій від життя. Психічне здоров’я має важливе значення. Деякі психічні захворювання, такі як депресія і тривожність, є досить поширеними у нашому суспільстві. А отже, варто попіклуватись про себе аби уникнути психічних хвороб та несприятливих психологічних станів.
Чому психічне благополуччя є важливим?
По-перше, всі хочуть почуватися добре та бути у гарному настрої. Дослідження також свідчать, що психологічне благополуччя важливе для фізичного здоров’я; сприяє досягненню цілей та самореалізації.
Що таке психічне благополуччя?
Сара Стюарт-Браун, професор кафедри охорони громадського здоров’я в Університеті Уорвіка, говорить, що, коли ми говоримо про психічне благополуччя, то маємо на увазі більше, ніж просто щастя.
«Корисно пам’ятати про ідею, що добробут і благополуччя включають у себе як розум так і тіло. Ми знаємо, що психічне та фізичне здоров’я тісно пов’язані. Але це далеко не все. Існує більш глибоке розуміння благополуччя, що означає добробут людини та комфорт її оточення. Почуття задоволення, насолоди, довіри до світу є частинами психічного благополуччя. Самоповага та впевненість у собі – також».
«Звичайно, психічне благополуччя не означає, що людина ніколи не відчуває сум або складнощі у переживанні життєвих ситуацій. Навпаки, це означає стійкість, можливість впоратися із ситуацією.
За останні 50 років люди стали багатшими та набагато більше забезпеченими комфортними умовами проживання. Незважаючи на це, дані опитувань у Великій Британії свідчать, що психічне благополуччя населення не покращилось. Це свідчить про те, що багато речей, які ми вважаємо, можуть поліпшити наш настрій та добробут – такі як майно, гроші – самі по собі не призводять до тривалого поліпшення настрою та психічного благополуччя. Важливо те, як ми ставимося до життя загалом. Ідея зрозуміла: час переосмислити поняття добробуту. За останні 20 років з’явилися нові дані про те, що дійсно викликає стійке поліпшення психічного благополуччя.
Багато факторів впливають на наше самопочуття. Досвід показує, що наші дії та думки мають найбільший вплив. Може навіть допомогти просто думка, що «все буде добре». Те про що людина думає, відображає її справжні прагнення та позначається на щоденній діяльності. «Перше, що ви можете зробити для власного самопочуття – це зацікавитись ним», – говорить Стюарт-Браун. “Почніть думати про те, що ви зробили в минулому для зміцнення психічного благополуччя, і чи це спрацювало. Потім подумайте про нові підходи, які ви можете спробувати. “Пам’ятайте, що ніхто не може зробити вас щасливим окрім вас самих”.
П’ять кроків до психічного благополуччя
1) Налагодити контакт. Налагодити стосунки із вашим оточенням: ваша сім’я, друзі, колеги й сусіди. Витрачати час на розвиток цих відносин.
2) Будьте активні. Вам не потрібно йти в спортзал. Гуляйте, катайтеся на велосипеді, грайте у футбол. Знайдіть діяльність, яка вам подобається, і зробіть її частиною вашого життя.
3) Продовжуйте вчитися. Здобуття нових знань може дати вам відчуття успіху та впевненості у собі. Чому б не піти на кулінарні курси або почати грати на музичному інструменті?
4) Допомагайте іншим. Навіть найменший акт милосердя може зробити вас щасливішим, хоча б посмішка, спасибі або добре слово. Волонтерство у місцевому громадському центрі може поліпшити ваше психічне благополуччя і допомогти вам побудувати нові стосунки.
5) Звертайте увагу. Гарно орієнтуватися у новинах, теперішньому моменті, в тому числі знати про свої почуття, думки, тіло, світ навколо – є надзвичайно важливим. Дехто називає це «усвідомленість», і це може позитивно змінити ваше ставлення до життя.