Представництво ООН в Україні оголоcило про початок національної інформаційної кампанії на зовнішніх носіях, яка спрямована на популяризацію здорового способу життя серед населення України Інформаційна кампанія проходитиме по всій території України протягом 2013 року. Впродовж цього періоду заплановано розкрити п’ять тем, пов`язаних зі здоров`ям, а саме:
- здорова планета і навколишнє середовище,
- корисність споживання фруктів і овочів,
- вакцинація,
- репродуктивне здоров`я,
- здорове старіння.
Також, до інформаційної кампанії буде включена тема раннього тестування на ВІЛ.
На території України будуть розміщені білборди та сіті-лайти із рекламними зображеннями. Голоуний салоган кампанії, якій буде розміщено на кожному зображенні звучить так: «У твоєму житті є люди, заради яких варто жити». Таким чином автори кампанії звертаються до кожного українця, закликають бути небайдужими до себе та своїх близьких. Варто відзначити, що таке послання є позитивно забарвленим і якісно відрізняється від типової соціальної реклами, яка побудована на попередженні про найгірші наслідки і зазвичай є негативно забарвленою.
Представники агенцій, фондів та установ ООН, які взяли участь в кампанії, так прокоментували обрані для кампанії теми:
Юкіє Мокуо, Виконуюча обов`язки Координатора системи ООН в Україні, Глава Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні: «ЮНІСЕФ занепокоєний тим, що тільки половина дітей в Україні пройшли повну вакцинацію. Це є основним ризиком для дітей в Україні, що може призвести до смерті від інфекційних захворювань. Ми закликаємо всіх українських батьків усвідомити цей ризик і зробити цей вибір, адже імунізація є найбезпечнішим способом захисту ваших дітей»
Доріт Ніцан, Керівник Представництва Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я в Україні: «Шлях до здоров`я вимагає від нас певних зусиль або змін: фрукти та овочі є важливою складовою здорового харчування. Якщо вживати щодня у достатній кількості принаймні 500 грам різних фруктів і овочів, за винятком картоплі, ми могли б запобігти виникненню однієї третини серцевих захворювань та 10% деяких видів раку. Завдяки здоровому способу життя, а також здоровому навколишньому середовищу і доступу до якісних медичних послуг, ми можемо жити довше – додати років до нашого життя і життя до наших років».
Пан Павло Замостян, Заступник Представника Фонду народонаселення ООН: «Однією з важливих основ репродуктивного здоров`я є добровільне планування сім`ї. Доступ до планування сім`ї може запобігти виникненню 70% випадків небажаної вагітності і тим самим знизити кількість абортів і зберегти здоров`я і життя матерів. Крім того, останні дані показують, що сучасні методи планування сім`ї не впливають на народжуваність, таким чином, мають позитивні демографічні наслідки».
Пані Рікарда Рігер, в.о. Постійного Представника ПРООН в Україні, Директор Представництва ПРООН в Україні: «Найбільший виклик цього століття – це задоволення потреб 7 мільярдів людей, що мешкають на планеті, і мільярдів людей прийдешніх поколінь та збереження складної природної рівноваги, що підтримує життя на Землі. Попит на воду, природні ресурси, продукти харчування і корисні копалини тільки.”
Джерело: веб-сайт Фонду народонаселення ООН в Україні (http://www.unfpa.org.ua/news/223.html)