Мед дуже специфічний продукт за своїми смаковими якостями. Комусь він подобається, а хтось його взагалі не любить і навіть аромат меду може викликати відразу. Однак, він володіє величезною кількістю цілющих властивостей.Крім того, сам процес «видобутку» меду тернистий і довгий.
Слово «мед» прийшло до нас від євреїв. При дослівному перекладі, мед — наділений магією. Так, щось таке «магічне» і «чаруюче» в ньому точно є. Мед продовжує життя. Цей факт був доведений ще за життя Гіппократа, коли середня кількість років, що проживали на той час, було 40, а сам Гіппократ прожив аж 110 років. При цьому він вживав мед кожен день і по кілька разів.
Чи знаєте ви, скільки потрібно нектару для декількох кілограмів меду? Близько 5 кілограм.А для того, щоб зібрати близько 100 кг «бджолиних ласощів» бджілкам потрібно подолати майже 50000 км невтомної роботи.
В історії збору меду був зафіксований навіть «наркотичний» випадок.Так в 1985році на митниці в Перу в меді були виявлені конопля і мак. А сталося це тому, що бджоли не «розібралися», звідки можна збирати нектар, а звідки ні.
Так буде вам відомо, що в Сибірі бджоли з’явилися близько 200 років тому. Ввезли туди їх саме для того, щоб вони «трудилися» на благо медянного життя. А вже на сьогоднішній день, Сибір є основним постачальником цих ласощів.
А чи знаєте ви, що раніше мед використовували в якості своєрідного «холодильника» для м’яса в південних країнах? Тушки мазали повністю цим «зіллям» і закопували в землю. Ось таким дивним чином м’ясо зберігало своє життя під землею.
Ви знаєте, що Ізраїль — «батьківщина» самого дорого меду в світі? Один кілограм такої смакоти коштує більше 17 доларів.
Не варто забувати про всі корисні властивості цього чудового смачного продукту. Нанесіть на рану цього «чудотворця» і вже до наступного дня ви побачите, як вона «затягується». Або ж, додайте одну ложку в чай, і початкова стадія застуди з вами «попрощається».