Гранат – ягода, привезена в Україну з субтропічних місць. Дрібна розсип рубінових ягід з яскраво вираженим кисло-солодким смаком, приносить не тільки задоволення, але і велику користь для організму. Гранат прийнятний у народній медицині і поширений в дієтичних рецептах. Зерна граната допомагають підвищити гемоглобін. Його радять гіпертонікам і людям, які борються із зайвою вагою.
Кісточки граната, для поліпшення потенції, вживалися в їжу з цукром чоловіками з давніх століть. Це стосовно того, чим корисний гранат для чоловіків. Рецепти записані в манускриптах, створених багато сотень років тому. Сік граната служив для позбавлення недокрів’я, упорядковував жіночий організм після пологів, служив як еліксир омолодження і підтримання природної краси. А тепер, давайте дізнаємося корисні властивості граната для організму людини.
Користь граната для організму
Користь граната для організму зумовлена тим, що це один з кращих продуктів, здатний виводити шлаки з організму, справлятися з інтоксикацією, виводити жовч.
Також зерна граната сприяють очищенню крові, підвищенню гемоглобіну, засвоєнню заліза, що знаходиться в інших продуктах.
Чим корисна шкірка граната?
В ній та в м’якоті міститься велика кількість корисних мінералів, антиоксидантів і вітамінів. Позбавить вас від вітаміноза, заспокоїть нервову систему, допоможе впоратися з вірусними захворюваннями.
Ще у фрукті є рідкісний для продуктів елемент марганець, який сприяє зміцненню нервової системи, покращує роботу органів в цілому. Крім марганцю в гранаті є кальцій, калій, залізо, натрій, магній і вітаміни групи С, А, Е, ВВ, а також РР.
Чи корисний гранат вагітним?
Так, в період вагітності жінка потребує вітамінів набагато більше, адже їй належить виносити здорову дитину. А підростаючий організм повинен мати відмінне підживлення.
Звичайно, під час вагітності гормональний збій, нервові розлади, симптоми виснаження організму. Всього 1 плід граната в день швидко відновить втрачену енергію і убезпечить організм від стрімкої втрати вітамінного запасу.
Так що вживати в їжу гранат вагітним жінкам просто необхідно, оскільки такої кількості заліза, магнію і кальцію вони не знайдуть більше ні в якому іншому продукті.
Мінуси вживання гранатового соку
Але не варто забувати про те, що під час вагітності може виникнути алергічна реакція, якої раніше ніколи не спостерігалося. Різкі зміни в організмі сприяють несподіваним проявам подібних процесів. Тому не варто накидатися на фрукт так, як ніби більше ніколи і ніде його не знайдете. При печії гранатовий сік може погіршити ситуацію, а надмірне вживання зерен викличе запор.
Чи потрібен гранат всім жінкам або лише вагітним
Безсумнівно, гранат – відмінний помічник у виношуванні здорових і гарних дітей, але і жінкам, які уже народили або тільки збираються скуштувати принади материнства, не варто забувати про свій організм. Сік є природним енергетиком, не приносить шкоди, як це роблять сучасні напої, а викликає підйом імунної системи, тонусу і бажання жити, і радіти життю.
Корисні властивості граната для жінок сприяють усуненню неприємних відчуттів під час менструального циклу і швидко приводять у форму жінок після операції або природніх пологів.
Як і де можна вживати гранат?
Зерна граната можна вживати окремо в їжу або робити добавки в салати, м’ясні страви. Вичавлювати сік, робити морси.
Якщо зерна перетиснути і вижимки нанести на голову у вигляді маски для волосся, поступово втираючи сік, що залишився в голову, можна помітно збільшити зростання і обсяг своєї шевелюри.
Столова ложка свіжого гранатового соку може допомогти від раптового кашлю або при застуді у дитини.
Гранатовий сік сприяє поліпшенню травленню і просто освіжає в жаркий день.
Кісточки граната шкода і користь
Взагалі, гранат належить їсти таким, який він є, тобто разом із зернами. Але відомо, що після вживання цієї ягоди у багатьох трапляються маленькі неприємності у вигляді запору, що не сприяє вживати кісточки в їжу. Однак саме в них містяться додаткові вітаміни, кислоти і клітковина, які чудодійним чином впливають на шкіру, волосся і нігті, а також відновлюють сили і статевий потяг.
З маленької гранатової кісточки може зрости самостійна рослина в кімнатних умовах. При правильному догляді вона буде радувати око своєю присутністю. Навряд чи ви дочекаєтеся відмінних плодів, але і зеленню в горщику можна хвалитися перед друзями.
Якщо висушити і перемолоти гранатові кісточки, змішуючи їх з гелем для душу або маскою для тіла, вийде непоганий скраб. У зернах міститься велика кількість олій, що сприятливо впливають на шкіру. Але слід бути обережними і перемелювати кісточки як можна ретельніше, щоб уникнути дрібних пошкоджень від гострих кутів.