Дослідження та цікаві факти > Інформація > Новини > Статті

Цікаві факти про «людей дощу»

Цікаві факти про «людей дощу»

Мабуть, всім відомий гучний фільм «Людина Дощу», де Дастін Хоффман блискуче зіграв саванта, показавши всю красу внутрішнього світу і неординарний розум людей, що страждають на аутизм. Відомо, що це психічний розлад має різні форми і види, одним з яких є савантизм — з’єднання розумової відсталості і неймовірної геніальності. Хто ці люди? Яка їхня природа?

Тривалий час, аж до початку 20-го століття, аутистів вважали недорозвиненими людьми, недоумкуватими, ні на що не придатними. Вперше про такий розлад у своїх працях згадав американський вчений Бенджамін Раш в 1789 році. А завдяки доктору Джону Дауну, в 1887 році весь світ став класифікувати їх «ідіотами, здатним до навчання».На цьому дослідження не закінчилися, і незабаром стало ясно, що насправді такі люди — зовсім не недоумкуваті «ідіоти».

Основною відмінною ознакою савантів є неймовірна пам’ять, яка поряд з відсутністю адаптаційних і соціальних навичок здається чимоЦікаві факти про «людей дощу»сь містичним. Так, САВАНТ — це геній, що володіє талантами, які не підлягають ніяким логічним поясненням. Сучасними вченими, що вивчають аутизм, було встановлено, що мозок савантів працює не так, як у нормальних людей: так звана «зона геніальності», яка у більшості людей просто неактивна, у савантів ніколи не «засинає».

Ці люди здатні в розумі за секунди виміряти найскладніші відстані і вираховувати результати математичних рівнянь, попросту не знаючи, як користуватися лінійкою або калькулятором. Вони малюють приголомшливі картинЦікаві факти про «людей дощу»и маслом, ніколи не відвідуючи уроки живопису. Також вони можуть повноцінно призвести симфонію Моцарта, прослухавши її всього один раз.

Наука пояснює дане явище тим, що аутисти мають доступ відразу до всього банку даних свого мозку, тоді як звичайні люди часом не пам’ятають, що вони їли вчора. Вони дійсно пам’ятають все, що коли-небудь чули або бачили, аж до 105-ої сторінки випадкової книги, прочитаної в 10 років. Художник з Шотландії, Річард Воуер, малює з пам’яті, оскільки повністю втратив зір. Його картини висять в будинках найвідоміших людей світу. Президент компанії Nova Systems в США і програміст, Сара Міллер, здатна виловити помилку, кинувши один погляд на програмний код. Деніел Таммет з Англії здатний обчислювати в розумі будь-які математичні числа і формули за лічені секунди.Самі аутисти коментують свої здібності тим, що вони візуалізують всю почуту або побачену інформацію. Безликі і сухі цифри у свідомості саванта перетворюються на натхнені істоти, що володіють кольором, запахом і образом: «Якщо мені потрібно помножити 49 на 90, я просто уявляю собі 49 як квадрат 7 * 7 і 90 як елемент квадрата 10 * 10, після чого візуально накладаю їх один на одного. На жаль, в школі так рахувати не вчать ».

Джерелло: http://cikavo.net/cikavi-fakti-pro-lyudej-doshhu/