Інформація > Корисні поради > Новини > Статті

Цікаві факти про мінеральну воду

Цікаві факти про мінеральну воду

Мінеральна вода грає велику роль в житті людини, так як завдяки своєму складу вона широко використовується в оздоровчих цілях. Пиття, купання, інгаляції — це далеко не всі сфери її застосування. Чому ж саме вона особлива? Про це більш детально розкажуть цікаві факти про мінеральну воду.

1. Мінеральні води зустрічаються по всьому світу. Вони можуть бути як грунтовими (тобто виливатися на поверхню потоком), так і напірними (утворювати фонтани). Часом джерела бувають гарячими.

2. Більшості мінеральна вода знайома в якості питної, яка розливається в пляшки. Часто її попередньо насичують вуглекислим газом, який дозволяє зберегти сольовий склад, а значить і лікувальні властивості води.

3. Занадто часте вживання мінеральної води (особливо лікувально-столової) може не допомогти в оздоровленні, а навпаки, нашкодити організму. Так, вона здатна порушити водно-сольовий баланс.

4. У багатьох країнах мінеральну воду можна придбати тільки в аптеці. Таким чином підкреслюючи її лікувальні властивості, які можуть стати в нагоді далеко не кожному.

5. Згідно з дослідженнями, 5 склянок столової мінеральної води на добу, на 45% знижують ризик раку товстої кишки, на 79% — рак молочної залози і на 50% — рак сечового міхура.

6. Лікувальні властивостЦікаві факти про мінеральну водуі мінеральної води були добре відомі нашим предкам. Наприклад, її широко використовували у Стародавній Греції і Римі. Вона вважалася даром небес, тому плату за її споживання не брали. Зазвичай хворих лікували мінеральними водами жерці в храмах.

7. Мінеральні джерела довгий час не охоронялися. Однак у XVI столітті у Франції з’явилася спеціальна інспекція, яка перевіряла їх стан. Надалі в Європі почали вживати заходів по охороні природних джерел, де вода могла забруднюватися людьми.
8. Сьогодні виробники пропонують і штучну мінеральну воду. Однак перші спроби продавати такий продукт були зроблені набагато раніше.

9. Останнім часом мінеральна вода стала популярною в косметології. Вважається, що вмивання нею покращує кровопостачання, так як бульбашки впливають на шкіру і роблять своєрідний масаж.

🔗 Джерело: http://cikavo.net/cikavi-fakti-pro-mineralnu-vodu/