Дослідження та цікаві факти > Новини

Кинути курити – це спосіб знизити рівень тривоги

Кинути курити  – це спосіб знизити рівень тривоги. исследования, тютюнопаління

Курці, які успішно кинули курити, відчувають себе менш тривожно, незважаючи на переконання, що куріння знімає стрес. Британський журнал з психіатрії (The British Journal of Psychiatry) опублікував дослідження, в якому взяли участь близько 500 курців, які кинули палити під час участі у програмі клініки в Англії. Було встановлено, що після того, як вони позбавились шкідливої звички, значно знизився рівень тривоги у 68 курців вже протягом 6 місяців. Найефективнішим вплив був серед тих, хто мав знижений настрій, страждав на тривожні розлади і вдавався до куріння, щоб заспокоїтись. Серед тих, хто палив заради задоволення ефект був трохи нижчим.

Дослідники з університетів Оксфорду та Кембріджу, а також із Королівського коледжу в Лондоні стверджують, що результати цього дослідження можна використовувати, щоб заспокоїти осіб, які кидають курити і переживають за підвищення рівня тривожності через такий крок.

Тим не менш, дослідження припускає, що невдала спроба кинути курити може підвищити рівень тривожності до середнього серед тих, хто має розлади настрою. Для тих, хто курить для задоволення рецидив не змінює рівень тривожності.

За словами дослідників, ті хто кидає курити, схильні викурювати сигарету вранці, щоб зняти абстинент ний синдром та знизити рівень тривоги. Але ті, кому вдалося позбутися шкідливої звички позбулися вранішніх епізодів тривоги і стали почувати себе спокійнішими.

Більше цікавої інформації можна знайти тут.

,