Дослідження та цікаві факти > Інформація > Інше > Новини

Користь і шкода літньої засмаги

Користь і шкода літньої засмаги

Після доволі довгого періоду дощу, вітру та холоду нарешті починається тепле літо!

І ми вже зараз намагаємося якомога більше часу проводити на сонці, насолоджуватися його теплими променями та обов’язково – засмагати! І така поведінка не дивна, бо саме під впливом сонця в нашому тілі виробляється так званий «гормон щастя», від дії якого ми стаємо більш щасливими, веселими та життєрадісними. Але мало хто з нас замислюється про те, що крім незаперечної користі, сонячні промені несуть в собі також і певну небезпеку.

Так в чому ж користь і шкода від усіма нами улюбленого сонечка?

 Користь від сонця

Крім вже згаданого «гормону щастя» сонячні промені активізують обмін речовин, покращують роботу залоз внутрішньої секреції і кровоносної системи, збільшують кількість гемоглобіну. Саме завдяки сонечку, в нашому організмі виробляється вітамін Д, який зміцнює кістки, що допомагає засвоєнню мінеральних речовин, зміцнює імунну систему. Ультрафіолетове випромінювання має антибактеріальну дію, завдяки цьому наша шкіра стає здоровою, еластичною, зникають вугрі й ранки.

 Шкода від сонця

У цьому випадку дуже доречною може стати народна приказка: «Все добре – коли в міру». У випадку з любов’ю до сонця та засмаги, слід про це пам’ятати обов’язково! Адже навіть незначне зловживання перебуванням на сонці може привести до сумних наслідків. Чи знайомі вам такі відчуття, коли через день після відпочинку на пляжі ваша шкіра починає хворіти, червоніти, пекти, а згодом облазити? Мало хто замислюється, що означають подібні симптоми. Але це вірні ознаки сонячного опіку!

Отож пам’ятаймо, що надмірне перебування на сонці сушить шкіру, призводить до її передчасного старіння, руйнує білки та інші корисні й потрібні організмові речовини. Зловживання сонцем може привести до утворення меланоми – це хвороба, яка більш відома як рак шкіри. Але не тільки шкіра може постраждати від негативного впливу сонячних променів. Постраждати може і головний мозок. Особливо, якщо довго перебувати на сонці з непокритою головою, то можна отримати сонячний удар, який може привести навіть до летального результату.

Ось кілька правил, дотримання яких допоможе уникати різних проблем та отримувати тільки користь від літнього сонечка:

– перебувайте на сонці в сонцезахисних окулярах;

– якщо у вас особливо чутлива шкіра, засмагайте тільки в тіні;

– пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму;

– у процесі засмаги не можна спати і не рекомендується читати (хоча ми, зазвичай, із задоволенням це робимо);

– не можна засмагати вагітним жінкам!

Отже, якщо ви будете дотримуватися наших рекомендацій, то літнє сонечко обов’язково принесе вам тільки радість, здоров’я і насолоду!

 

Приємного відпочинку та сонячного літа!

 

🔗 Джерело: http://poradnyk.com/zdorovya/429-litne-sontse-korist-chi-shkoda