На Всеукраїнський конкурс для молодих обдарованих журналістів та науковців на кращу науково-популярну або публіцистичну статтю надійшла стаття „В твоїх руках – твоє здоров’я та життя”.
Автором цієї статі є Ірина Іванівна Каландирець, член молодіжної громадської організації Ресурсний центр „Молодість”. Дана громадська організація створена за підсумками діяльності проекту „Молодь за здоров’я–2” силами волонтерів, які сповідують здоровий спосіб життя та пропагують його серед ровесників у м. Шполі Черкаської області.
Члени організації є постійними партнерами нашого центру здорового способу життя, вони беруть активну участь у заходах та акціях за даною тематикою, а також із задоволенням діляться власним досвідом популяризації здоров’я та цікавими новітніми технологіями.
Ми вважаємо, що дана стаття є цікавою не тільки членам журі даного конкурсу, але й всім, хто цікавиться даною тематикою.
Я вважаю, що найбільший Божий дар, який отримує людина в житті – це здоров’я. Проте не всі, на жаль, це розуміють. Тому і ставляться до свого здоров’я безвідповідально: палять, вживають алкоголь, наркотики, що призводить до деградації і виродження нації. Прикро визнавати, що наша країна за тривалістю життя знаходиться на 50-у місці в світі. І якщо ми всі разом не повернемося обличчям до цієї проблеми, то хто ж буде в майбутньому розбудовувати державу?..
В житті бувають різні складнощі та перепони. Але ми завжди намагаємося їх подолати. Всім нам однаково відмірена година кожного дня. З цих годин складаються дні, з днів складаються місяці, роки, життя. І від того, як людина буде використовувати кожен такий день, залежить її майбутнє.
Щоразу, коли йду з роботи, натикаюся на групки юнаків і дівчат, які перестрибуючи через огорожу, йдуть у двір нашого будинку щоб посмалити цигарки, поспілкуватися у туманно-задимленому просторі. Ясна річ, попід школами курцям уже не затишно, оскільки ганяють їх як дорослі, так і учні – представники міністерств дисципліни шкільних парламентів. А були ж там ще недавно так звані „Курильські острови”, як жартома казала молодь, яка ще зі шкільної парти підпала під вплив тютюну.
А як, скажіть, не підпасти? Зі сторінок модних журналів, біля прилавків крамниць з одягом і взуттям рясніє реклама тютюнових виробів з симпатичними юнаками і дівчатами, які виявляють своє прихильне ставлення до згубної звички. І нехай десь в куточку зазначається „Міністерство охорони здоров'я попереджає, що куріння негативно впливає на ваше здоров’я”, але хто на це звертає увагу?! Реклама мало-помалу вкладається в голові, а потім залишається лише підійти до бабусі, що сидить в самому центрі нашого невеличкого провінційного містечка та продає вроздріб будь-які тютюнові вироби, ще й запропонує запальничку чи коробку сірників та закурити.
Влітку 2004 р. в рамках україно-канадського проекту "Молодь за здоров'я-2" я у складі української делегації побувала в Канаді. Під час перебування виявилося, що усіх канадців, з якими ми спілкувалися, об`єднує одна спільна мета – турбота про власне здоров`я та майбутнє нації. Працюючи з канадськими колегами в рамках проекту ми вивчали принципи і напрямки роботи Офісу уповноваженого з прав дитини, спостерігали за участю молоді в програмах здорового способу життя. Незабутнє враження справили на нас рольові ігри, які навчали захищати свої права і дбати про здоров`я, а також передавати знання іншим. Все почуте ми активно застосовуємо в нашому місті, наприклад, проводимо тематичні дискотеки на тему «Твоє здоров'я – в твоїх руках» за методикою, якій навчили нас під час тренінгу в Молодіжному центрі м. Кемпвілл. Крім того, при Спілці дитячих та юнацьких організацій Шполянщини діє Палата дітей, започатковано роботу Ради молодіжних послів.
Сьогодні в молодіжному середовищі с
кладається дуже дивна ситуація. Є ніби два світи: один (мабуть його можна назвати елітним) чогось прагне, більше навчається, інший – світ занепаду. Така молодь не має спільних точок дотику і навіть не намагається їх шукати. Обидва світи зберігають дистанцію, лишаючись кожен сам по собі. А було б природно, коли б перші вели за собою тих, хто часто-густо залишається десь на задвірках подій, які відбуваються у суспільстві, допомагали долати проблеми та спонукали до віри в себе та власне майбутнє. На жаль реально все залишається стабільно негативно: освічена частина молоді на одній стороні, а молодь, яка має певні залежності – на іншій.
Тому я маю прохання: ПОВАЖАЙТЕ ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я І ЗДОРОВ’Я ВАШИХ БЛИЗЬКИХ ТА ДРУЗІВ.
Ірина Іванівна Каландирець, провідний спеціаліст Шполянського районного центру соціальних служб для молоді
вул. Пролетарська, 60,
м. Шпола Черкаська обл. 20600)
e – mail : shrcssdm@ck.ukrtel.net
телефони робочі
(04741) 5-30-06 (факс), 5-20-69