Інформація > Корисні поради > Новини

Осіння депресія: причини появи, симптоми і способи лікування

Осіння депресія: причини появи, симптоми і способи лікування

Осінь приходить на зміну літу, «радує» нас похмурою погодою, дощами, різким зменшенням кількості сонячного світла і тепла. Навіть класик називав осінь «сумною порою». Це відразу відбивається на психічному здоров’ї і фізичному стані людини. Багато відзначають у себе почуття постійної втоми, погіршення настрою, небажання що-небудь робити. Зазвичай такий стан називають «осіння депресія», «сезонна хандра» або «осіння меланхолія». Які причини появи цього стану? Як лікувати осінню депресію? Чи можна поліпшити свій стан, правильно збалансувавши раціон харчування?

Симптоми осінньої депресії

Для сезонної хандри властиві: нестійкість настрою (схильність до зниженого настрою, пригніченість, плаксивість, песимізм), загальмованість мислення, зациклення на негативних думках, постійне відчуття втоми, зниження працездатності, порушення сну та ін Впадаючи в осінню депресію людина перетворюється з позитивного і усміхненого в плаксивого хмурого скиглія, який практично не зазнає відчуттів радості і задоволення.

Багато людей, відзначаючи у себе симптоми сезонної хандри, не поспішають до фахівця і не звертають уваги на те, що відбувається організмі. Однак не завжди ігнорування цих симптомів виправляє ситуацію, напруга накопичується і нервова система «вибухає».

Причини осінньої депресії

/home/dimp/domains/mzz.com.ua/public html/files/2016/09/gr 11.11.10 depressiya

Однією з основних причин розвитку сезонної хандри є брак сонячного світла. Під впливом сонячних променів в організмі виробляється серотонін (гормон спокою і гарного настрою), а в темряві виробляється мелатонін, що викликає засинання і гальмуючий нервову систему.

До причин відноситься також і психічні властивості людини. Люди з підвищеною вразливістю, схильні до самокопання, із зниженою самооцінкою починають відчувати себе нікчемними, непотрібними і легко впадають в осінню депресію.

Гарним грунтом для розвитку нудьги стає стрес, постійна нервова навантаження, підвищені вимоги від оточуючих, недолік сну, порушення режиму праці та відпочинку.

Як боротися з осінньою депресією? 

Перше, на що варто звернути увагу – раціон харчування. Їжте більше овочів, обов’язково введіть в раціон продукти, які сприяють виробленню серотоніну – банани, гарбуз, апельсини, фініки, а також продукти багаті триптофаном – м’ясо індички, молоко і молочні продукти, яєчні білки.

Відомим антидепресантом є шоколад, однак захоплюватися таким «лікарським засобом» не варто, тому що надмірне захоплення шоколадом призведе до збільшення ваги і накопиченню непотрібних жирових відкладень.

Багато людей, що впадають в сезонну депресію, зазначають, що виникає тяга до борошняних і солодких страв, однак і від такої їжі мало користі. При сезоній хандрі потрібно збагатити раціон продуктами з вмістом вітаміну С і вітамінів групи В. Наприклад, грейпфрути, корисні властивості грейпфрута допоможуть позбутися депресії, наситять організм потрібними речовинами, корисний також і аромат грейпфрута, він тонізує, поліпшує настрій, підвищує працездатність.

Добре замінити чай і каву настоями трав. Позбутися від поганого настрою і нормалізувати стан нервової системи допоможе відвар із збору трав: м’яти, липи, чебрецю, замість цукру додайте в відвар малинове варення або мед. Корисні властивості чебрецю найсприятливішим чином позначаються на стані нервової системи та на загальному стані здоров’я.

Щоб позбавитися від сезонної хандри і відчути приплив сил, необхідно збільшити кількість часу проведеного на свіжому повітрі, побільше часу проводити на сонці, підсилити освітлення будинку та по можливості на роботі. Недолік світла потрібно ліквідувати, інакше від нудьги вам не позбутися.

Подолати сезонну депресію допоможе також позитивний настрій, спілкуйтеся з тим, з ким приємно спілкуватися, смійтеся, дивіться гумористичні передачі та жартуйте. Крім сміху корисний секс, який також супроводжується викидом гормонів гарного настрою.

🔗 Джерело: http://korust.znay.info/osinnya-depresiya-prychyny-poyavy-symptomy-i-sposoby-likuvannya/