Корисні поради > Новини

Піраміда здорового способу життя

Піраміда здорового способу життя. водний баланс, жири, здорове харчування

 

Піраміда здорового способу життя була розроблена Australian Nutrition Foundation Inc (Nutrition Australia) як проста інструкція для планування того, що ми маємо їсти і в яких пропорціях. Дана піраміда репрезентує лише основні групи продуктів: рибу, м’ясо, курку, яйця, горіхи, хліб, каші, овочі, бобові, молоко, фрукти і т.д. Очевидно, що під час обіду ми не вживаємо окремо певні групи продуктів – ми комбінуємо їх, щоб приготувати страву. Наприклад, ми готуємо рис, змішуємо його із м’ясом та овочами, щоб приготувати плов, або змішуємо яйця, молоко, сіль та борошно, щоб зробити омлет. Дана піраміда не може включити усі можливі комбінації продуктів, тим не менш, варто дотримуватись пропорцій, зазначених у ній.Піраміда здорового способу життя заохочує різноманітність у щоденній дієті, закликає обмежити сіль та жирну їжу, дотримуватись водного балансу, збалансовувати дієту із фізичною активністю. Основу піраміди становить ідея «рухайся більше», щоб нагадати про важливість фізичної активності як елементу балансу енергії.

Рівні піраміди 

«Рухайся більше» 

Кожен наш рух супроводжується спаленням певної кількості кілоджоулів (або калорій), які ми отримуємо з їжею, яку споживаємо. Ті кілоджоулі, які ми не встигаємо спалити протягом дня відкладаються у нашому тілі у вигляді жиру. Рівень піраміди «Рухайся більше» нагадує, що варто підтримувати баланс  енергії, яку ми споживаємо та енергії, яку спалюємо. Ми їмо щодня, отже, маємо бути щодня активними.

Можна їсти у великій кількості

Це базовий шар харчової піраміди. Він включає в себе тільки рослинну їжу: овочі, фрукти, горіхи, горох, квасоля і сочевиця, хліб і крупи (бажано грубого помелу). Ці продукти містять багато різних поживних речовин і мають складати основну частину їжі, яку ми їмо. Харчова різноманітність кожного дня має забезпечити достатню кількість енергії з вуглеводів, а також білків, мінералів, вітамінів і харчових волокон. Іншими словами, ці продукти багаті поживними речовинами.

Кран із проточною водою поряд із рівнем піраміди символізує необхідність підтримувати водний баланс. Доросла людина має випивати 6-8 склянок води на день. Дитині потрібно менше – 4-5 склянок.

 Необхідно споживати помірно

Продукти в середині піраміди – це риба, нежирне м’ясо, яйця, курка (без шкіри), молоко, сир і йогурт. Споживання порції м’яса, риби чи яєць або трьох порцій молочних продуктів забезпечить білками, мінералами (особливо залізом і кальцієм) і вітамінами на увесь день.

Необхідно споживати у невеликих кількостях 

На цьому рівні знаходиться цукор і жири. Ці продукти повинні бути обмежені, тому що вони не мають достатнього запасу поживних речовин, необхідних для росту, міцного здоров’я і швидкої енергії. У той час як невелика кількість жирів, масла та цукру є прийнятними, велика кількість цих продуктів може призвести недостатньої різноманітності їжі. При виборі масла і жирів краще обирати ті, які мають низький рівень насичених жирів і високий рівень омега -3 жирів. Піраміда також припускає, що сіль не повинна додаватись до їжі.

Піраміда розроблена Australian Nutrition Foundation Inc (Nutrition Australia). Всі права належать Australian Nutrition Foundation Inc (Nutrition Australia).

 

Піраміда здорового способу життя. водний баланс, жири, здорове харчування

 

, ,