Дослідження та цікаві факти > Інформація > Корисні поради > Новини

Причини високого холестерину в крові

Причини високого холестерину в крові

Багатьох цікавить питання чому з’являється високий холестерин в крові? У більшості людей існує таке переконання, що рівень поганого холестерину підвищується виключно при зловживанні продуктами багатими холестерином. Насправді ж понад 70% холестерину синтезується самим організмом, і тільки решту 30% надходять з прийнятої їжею, причому, цей баланс може незначно зміняться. Деякі дослідження, проведені вченими в США, показали, що навпаки при дієтичномухарчуванні вироблення холестерину печінкою підвищувалася. Тому більшість фахівців вважають, що:

Обмеження, що містить холестерин продуктів з метою профілактики атеросклерозу не виправдане, а дотримуватися безхолестеринову дієту необхідно тільки тим пацієнтам, у кого значно перевищена норма холестерину в крові.

Крім того, помилково вважати, що саме холестерин викликає захворювання серцево-судинної системи. Високий рівень холестерину – це показник – маркер того, що в організмі є серйозні порушення, хронічні захворювання, що заважають нормальному процесу вироблення холестерину і сприяють розвитку різних серцево-судинних захворювань. Так от чого підвищується холестерин в крові?

Причини високого холестерину слід шукати в більш глибокі порушення в організмі людини, а саме:

– Спадкові захворювання, такі як – сімейна, полігенна гіперхолестеринемія, комбінована гіперліпідемія, спадкова дисбеталіпопротеїнемія.

–  Захворювання людини, при яких спостерігається порушення, що призводять до високого рівня холестерину в крові:

  • Захворювання нирок, такі як хронічна ниркова недостатність, нефроптоз
  • Гіпертонія
  • Хвороби печінки, такі як гострі і хронічні гепатити, позапечінкові жовтяниці, цироз печінки
  • Захворювання підшлункової залози, такі як злоякісна пухлина підшлункової залози, гострий і хронічний панкреатит
  • Цукровий діабет
  • Гіпотеріоз
  • Дефіцит соматотропного гормону

–  вагітність сприяє підвищенню рівня поганого і зменшення рівня корисного холестерину.

– Зловживання алкоголем, виражений алкоголізм – фактори ризику по перевищенню норм холестерину.

– Куріння як активне, так і пасивне (див. Мутації ген при палінні виникають за 20 років до раку легенів)

–  Ожиріння, порушення обміну речовин.

– Застосування деяких медикаментів, таких як оральні контрацептиви, стероїдні гормональні засоби, діуретики та ін.

– Придбані хронічні захворювання з віком, частіше після 50 років, збільшують ймовірність підвищення холестерину.

За статистикою у чоловіків рівень холестерину може бути підвищеним вже після 35 років, тоді як у жінок до менопаузи зазвичай він знаходиться в нормі за умови відсутності патологій шлунково-кишкового тракту. Після клімаксу ж у більшості жінок рівень холестерину стає таким же як і чоловіків цього віку.

Також, більшість фахівців вважають, що сидяча робота, малорухливий спосіб життя, відсутність регулярного фізичного навантаження на свіжому повітрі, переїдання, велика кількість шкідливої їжі в раціоні – є визначальними факторами в ранньому розвитку атеросклерозу і причинами високого холестерину у населення.

Такі шкідливі звички, як куріння і зловживання алкоголем, також негативно впливають на організм людини в цілому, поступово викликаючи руйнування всіх органів і систем, порушуючи нормальний обмін речовин, приводячи до хронічних захворювань і як наслідок призводить до підвищеного холестерину.

Адже, все в людському організмі взаємопов’язане, і завдаючи шкоди здоров’ю нікотином, алкоголем, неякісними продуктами харчування, переїданням, відсутністю фізичних тренувань, людина скорочує своє життя, збільшуючи ризик розвитку атеросклерозу, інфаркту, онкології та інших грізних, смертельних захворювань.

🔗 Джерело: http://zdravotvet.ru/prichiny-vysokogo-xolesterina-v-krovi/