Інформація > Новини

Система охорони здоров’я у США

Система охорони здоров’я у США. здоров'я, медичне страхування, охорона здоров'я

Охорона здоров’я в США забезпечується багатьма різними установами, при цьому  більшість установ перебуває у власності приватного сектору. В основі системи охорони здоров’я лежить принцип страхування. Медичне страхування для працівників державного сектору забезпечується урядом на федеральні кошти. 60-65% медичного обслуговування забезпечується через програми Medicare, Medicaid, TRICARE, Дитячу програму медичного страхування, і Адміністрацію ветеранів охорони здоров’я. Більшість населення молодше 65 років застраховані за програмами роботодавців або вписані у страховий поліс одного з членів сім’ї. Деякі купують медичні страховки самостійно. Невелика частина громадян незастраховані взагалі.

Медичне страхування

• Medicare

Medicare є федеральної програмою, яка охоплює людей у ??віці 65 років і старше, а також деяких інвалідів.

Адміністрування:  Medicare є програмою, що діє за принципом єдиного платника. Вона перебуває у віданні уряду. Ідея принципу єдиного платника полягає у тому, що лише один суб’єкт (уряд) виконує функції страхового відшкодування.

Фінансування: Medicare фінансується за рахунок федеральних податків на прибуток, податок на заробітну плату роботодавців і працівників, та індивідуальні внески застрахованого (для частини B і D).

Medicare Частина A охоплює послуги лікарень, Medicare Частина B охоплює послуги сімейного лікаря і Medicare Частина D пропонує рецепти на наркотичні ліки. Тим не менш, є багато прогалин в охопленні населення програмою Medicare, в тому числі неповне якісними лікувальними приміщеннями, нестача профілактичної допомоги, відсутність страхування на стоматологічні послуги, хвороби зору та слуху. Тому більшість застрахованих отримують додаткове страхування. При цьому літні люди платять 22% своїх доходів на охорону здоров’я, незважаючи на включеність до програми Medicare.

• Medicaid

Medicaid – це програма, призначена для малозабезпечених та інвалідів. Згідно федерального закону, страхуванням повинні бути охоплені дуже бідні вагітні жінки, діти, люди похилого віку, інваліди. Бездітні дорослі такою страховкою не охоплені. Програма Medicaid Нью-Йорку охоплює більше 5 мільйонів застрахованих з широким спектром медико-санітарних потреб і проблем. У той час як більшість застрахованих Medicaid відносно здорові і потрібують тільки доступу до первинної практики догляду для отримання епізодичної і профілактичної медичної допомоги, програми Medicaid також охоплює кілька груп населення, які мають складні медичні, поведінкові та довгострокових потреби у догляді

Фінансування: Medicaid фінансується спільно федеральним урядом та урядом штату за рахунок податків. В цілому, федеральний уряд приділяє 57% витрат Medicaid.

Medicaid пропонує досить повний набір послуг, у тому числі відпускаються за рецептом ліки. Незважаючи на це, багато застрахованих відчувають труднощі в пошуку провайдерів, які не хочуть їх обслуговувати через низьку ставки відшкодування.

• Інші системи страхування

S-CHIP: Державна Дитяча програма медичного страхування (S-CHIP) була розроблена в 1997 році для покриття дітей, чиї для сімей, які заробляють занадто багато грошей, щоб претендувати на Medicaid, але зробляють занадто мало, щоб придбати приватну медичну страховку. S-CHIP і Medicaid мають аналогічні адміністративні та фінансові схеми.

АВ: Адміністрація ветеранів забезпечує страхову програму для військових ветеранів. Послуги охорони здоров’я забезпечуються в державних лікарнях і фінансуються за рахунок платників податків і в цілому пропонує дуже доступну (якщо не безкоштовну) допомогу ветеранам.

  • Приватне медичне страхування

Спонсороване роботодавцем медичне страхування. Спонсоровані роботодавцем страховки – це основний спосіб, в який американці отримують медичне страхування. Роботодавці забезпечують медичне страхування як частину соціального пакета для співробітників.

Адміністрування: Страхові плани  перебувають у віданні приватних некомерційних компаній, як наприклад, Aetna, Cigna і неприбуткових, наприклад, Blue Cross / Blue Shield. Особливий випадок представляють компанії,  в яких існує  “самострахування”, – тобто, вони платять за всі медичні витрати, понесені співробітниками безпосередньо.

Фінансування: спонсоровані роботодавцем страхові програми фінансуються як за рахунок роботодавців (які зазвичай платять більшу частину внесків) та співробітників (які платять іншу частину внесків).

Сімейне страхування. Вигоди за страховкою значно відрізняють одне від одного залежно від типу страховки. Ступінь виплат  значно варіюється.

Індивідуальне приватне страхування (окремий ринок). Охоплює зазвичай частину населення, яка є самозайнтою або у відставці. Крім того, охоплює деяких людей, які не в змозі отримати страховку через свого роботодавця. Вигоди значно різняться залежно від типу страховки. Фізичні особи сплачують страхові внески зі своєї кишені.

Постачальники медичних послуг

У Сполучених Штатах, право власності на систему охорони здоров’я в основному знаходиться в приватних руках, хоча федеральних, штатських, окружних і міських властей також є певні можливості. Некомерційні лікарні загальною часткою становлять близько 70%.] Є також приватні комерційні лікарні, а також державні лікарені в деяких місцях.

Немає загальнонаціональної системи державних медичних установ, відкритих для широкої публіки, але є місцеві державні медичні установи. Федеральне міністерство оборони обслуговує польові госпіталі, а також постійні лікарні (системи військової охорони здоров’я).  Індіанська служба охорони здоров’я працює тільки для корінних жителів Америки.

, ,