Новини

Молодь вулиць – основна ціль СНІДу

Діти й молодь, які живуть на вулиці, найбільш піддані небезпеці зараження ВІЛ/СНІД в Україні. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Дитячим Фондом Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), оприлюднені під час прес-конференції представником ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі.

Хартлі відзначив, що влада не повинна замовчувати проблеми, пов'язані з поширенням СНІДу.

"Ми не попередимо нові випадки інфікування, якщо не переборемо розповсюджену дискримінацію, пов'язану з ВІЛ/СНІД", – заявив він.

На думку Хартлі, численні факти свідчать, що поширеність ВІЛ серед дітей і молоді, які живуть на вулиці, уже досягла високого рівня. Зокрема, за його словами, з 25 дітей, перевірених на ВІЛ у Києві в 2005 році, 5 або 20% визнані ВІЛ-Інфікованими. У той же час із 29 дітей, перевірених на ВІЛ в Одесі в 2004 році, 69% визнані ВІЛ-Позитивними.

Хартлі також відзначив, що в Одесі 32,5% опитаних дітей повідомили, що постраждали від сексуального насильства й експлуатації за останні 6 місяців. У той же час серед опитаних дітей у Києві 76% і в Одесі 94% повідомили про досвід вживання наркотиків; 18% дітей у Києві й 39% в Одесі визнали, що одержували винагороду за сексуальні послуги.

Хартлі також відзначив, що тільки 43% дітей у Києві й 33% в Одесі знають про шляхи передачі ВІЛ-Інфекції.

Дослідження проводилися за сприяння ЮНІСЕФ і Міжнародного благодійного фонду "СНІД Фонд Схід-Захід" разом з Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту, з жовтня 2005 по липень 2006 р. В опитуванні взяли участь 650 дітей у віці від 10 до 19 років у Києві й Одесі.

Джерело – TIM News digest+