Новини

Тютюнопаління серед молоді та підлітків: сучасна ситуація

Протягом останніх років було проведено три міжнародні опитування серед підлітків, в яких Україна брала участь: Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин (ESPAD), “Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді” (HBSC), Глобальне опитування молоді про тютюн (GYTS).
Дані показали, що для України характерним є надзвичайно високий рівень поширеності куріння серед молоді чоловічої статі, а також виражена гендерна відмінність у початку куріння і його поширеності.
Зміни, що спостерігалися між 1999 і 2004 роками, стосуються більш раннього початку куріння серед підлітків, особливо серед дівчат. Підлітки з більшою ймовірністю стають постійними курцями і більш ймовірним є розвиток у них сильної нікотинової залежності. Тим не менш, тенденції до припинення куріння так само зросли.
Припинення куріння є більш поширеним серед молодших респондентів та дівчат, тобто серед підлітків з меншим ступенем нікотинової залежності, а також тих, у кого тільки деякі однокласники курять, і тих, чиї батьки не курять.

Табір в санаторії "Корчагінець"

З 28 липня до 14серпня 2005 року – було проведено обласне таборування для учнівської молоді Рівненської області на базі санаторію "Корчагінець" Рівненським обласним осередком "Ліги соціальних працівників України" й Рівненським обласним центром ССМ за участю обласних тренерів, які презентували власні методичні та тренінгові матеріали.