Видання » ВІЛ/СНІД

1. ВИЧ/СПИД и СМИ: Информация для журналистов (4-е издание). – К.: Альянс, 2004.

2. Ворник Б. М., Голоцван О. А., Голубов О. П., Коломієць В. П., Подшивалов К. В. Безпечна поведінка (інформаційний посібник для підлітків та молоді). – К.: ВЦ „Сім’я”, 1999. – 56 с.
В даному інформаційному посібнику наведено основні аспекти безпечної поведінки підлітків та молоді. Розглядається про пагубний вплив на здоров’я алкоголю, тютюну, наркотиків; приводяться основні відомості про захворювання, що передаються статевим шляхом та ВІЛ/СНІД. Описана профілактика цих захворювань та небажаної вагітності. Даний посібник було розроблено спеціалістами Української Асоціації Планування сім’ї за сприяння Всесвітньої Фундації Анти-СНІД.
Посібник буде корисний також учителям валеології, безпеки життєдіяльності, класним керівникам, вихователям, батькам учнів, спеціалістам регіональних центрів планування сім’ї та центрів соціальних служб для молоді.

3. Все, що ти маєш знати про ВІЛ/СНІД.
Журнал коміксів для дітей віком 9–12 років, створений Незалежним дитячим медіа центром „Голос Дитини”

4. Діти та епідемія ВІЛ/СНІД / О. Балакірєва (упоряд.) – К., 2003.
Видання розроблено для тих, хто приймає рішення, за результатами соціологічного дослідження „Оцінка рівня знань, ставлення та практики у сфері догляду за ВІЛ-інфікованими дітьми” 2003 року, проведеного Державним інститутом проблем сім’ї та молоді за сприяння Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй в Україні.

5. Діяльність громадських організацій по профілактиці ВІЛ/СНІДу серед жінок секс-бізнесу: За результатами проекту „Створення мережі неурядових організацій, які працюють і жінками секс-бізнесу в Україні” / О. Балакірєва, Л. Андрущак, М. Варбан та ін. – К.: Український інститут соціальних досліджень, 2000 – 176 с.
Матеріали видання стануть у нагоді неурядовим організаціям, волонтерам, працівникам соціальних служб, правоохоронних органів, органів державного управління, медичних закладів і установ, юристам, науковцям, журналістам та всім, хто цікавиться проблемами, які існують у середовищі комерційного сексу.

6. Догляд і підтримка дітей з ВІЛ-інфекцією: Навчальний посібник для персоналу дитячих установ, батьків, опікунів, соціальних працівників та інших осіб, що доглядають за ВІЛ-інфікованими дітьми. – К.: „Кобза”, 2003. – 168 с.
У навчальному посібнику висвітлені питання, пов’язані з доглядом за ВІЛ-інфікованими дітьми та підтримкою сімей, які мають ВІЛ-інфікованих дітей. Описано загальні питання епідеміології, патогенезу, діагностики та профілактики ВІЛ-інфекції, законодавчі аспекти ВІЛ-інфекції. Наведено рекомендації щодо догляду, виховання, сприяння ефективному лікуванню, харчування та підтримки ВІЛ-інфікованих дітей. Окремо увага приділена нормативно-правовому регулюванню життєдіяльності ВІЛ-позитивних дітей, особливостям влаштування у випадках, коли дитина позбавлена батьківського піклування. Значне місце відведено питанням психосоціальної підтримки сімей та персоналу, що доглядає ВІЛ-інфікованих дітей. Посібник призначений для персоналу дитячих установ, батьків, опікунів, соціальних працівників та інших осіб, що доглядають за ВІЛ-інфікованими дітьми.

7. Ефективні форми роботи з попередження ВІЛ/СНІДу серед дітей та молоді в Україні. – К.: Державний інститут проблем сім’ї та молоді; Український інститут соціальних досліджень, 2002. – 149 с.
Матеріали видання висвітлюють ефективні форми і напрями роботи з попередження епідемії ВІЛ/СНІДу серед дітей та молоді, які використовуються
на сьогодні різними організаціями (державними, громадськими, міжнародними), досвід роботи соціальних служб для молоді з профілактики ВІЛ/СНІДу.
Рекомендовано неурядовим організаціям, працівникам соціальних служб для молоді, правоохоронних органів, медичних закладів і установ, соціологам, педагогам, журналістам та всім, хто переймається проблемами профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні.

8. Мережа неурядових організацій, які працюють із жінками секс-бізнесу в Україні в галузі профілактики ВІЛ/СНІД в контексті прав людини: Довідник. – К,, 2003

9. Моніторинг поведінки військовослужбовців як компонент епіднагляду за ВІЛ другого покоління: Аналітичний звіт / Погоріла Н. Б., Сасько О. В., Пашкович В. Л. – Київ: МБФ „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, 2005. – 28 с.

10. Моніторинг поведінки жінок, які надають сексуальні послуги за плату, як компонент епіднагляду другого покоління: Аналітичний звіт за результатами дослідження / Артюх О. Р., Балакірєва О. М., Бочкова Л. В., Галич Ю. П., Галустян Ю. М., Дікова-Фаворська Д. М., Злобіна О. Г., Левчук Н. М., Лютий В. П., Марциновська В. А., Микитюк Т. П., Морозов В. Ф., Петровський О. М., Шамота Т. С., Яременко О. О. – К.: МБФ „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, 2005. – 60 с.

11. Моніторинг поведінки молоді як компонент епіднагляду другого покоління: Аналітичний звіт / Балакірєва О. М., Галустян О. М., Дікова-Фаворська Д. М., Дмитрук Д. А., Сусідко Т. І., Мельниченко В. І., Яременко О. О. – Київ: МБФ „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, 2005. – 44 с.

12. Моніторинг поведінки споживачів ін’єкційних наркотиків як компонент епіднагляду другого покоління: Аналітичний звіт / Артюх О. Р., Балакірєва О. М., Бочкова Л. В., Галич Ю. П., Галустян Ю. М., Дікова-Фаворська Д. М., Злобіна О. Г., Левчук Н. М., Лютий В. П., Марциновська В. А., Микитюк Т. П., Морозов В. Ф., Петровський О. М., Шамота Т. С., Яременко О. О. – Київ: МБФ „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, 2005. – 68 с

13. Моніторинг поведінки чоловіків, які мають секс із чоловіками, як компонент епіднагляду другого покоління: Звіт за результатами соціологічного дослідження / Л. Амджадін, К. Кащенкові, Т. Коноплицька, О. Лисенко, А. Марусов, Ю. Привалов, Ю. Саєнко, О. Трофименко. – К.: МБФ „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, 2005. – 60 с.

14. Моніторинг та оцінка ефективності проекту „Профілактика ВІЛ/СНІДу серед молодих людей, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом” / О. О. Яременко (кер. авт. кол.), О. М. Балакірєва, В. А. Сановська та ін. – К.: Державний ін-т проблем сім’ї та молоді; Державний центр соціальних служб для молоді, 2002. – 71 с.
У виданні представлено методологію моніторингу та оцінки ефективності проекту, дані оцінювання окремих видів діяльності на початковому етапі проекту, результати базового, поточного та підсумкового оцінювання знань, ставлення та поведінки молодих людей, які вживають наркотики за допомогою шприца. Розраховане на соціальних працівників, соціологів, які працюють за цим проектом.

15. Організація комплексного догляду та підтримки для ВІЛ-позитивних людей на базі громадських центрів: Методичний посібник / За ред. Т. Семигиної. – К., 2005. – 127 с.
Видання знайомить з організацією догляду в громаді для людей. Які живуть з ВІЛ/СНІДом. Наведено моделі роботи громадського центру комплексної допомоги та центру денного перебування для ВІЛ-позитивних дітей. Описано конкретні форми та методи роботи. Що застосовуються у відповідних українських ВІЛ-сервісних організаціях, розглянут
о особливості організації роботи мультидисциплінарної команди у таких службах.
Для представників ВІЛ-сервісних організацій, студентів, які опановують фах „Соціальна робота”