Агентство із популяризація здорового способу життя Нової Зеландії (HealthPromotionAgency) у 2014 році розпочало масову інформаційну кампанію, метою якої є розповсюдження знань про безпеку перебування на сонці. Основною цільовою аудиторією є молодь країни. Два основних інструменти кампанії включають розповсюдження інформації через сторінку у мережі Facebook, а також заходи, де молодим новозеландцям за допомогою ультрафіолетової камери демонструють як сонячні промені можуть пошкодити незахищену шкіру обличчя.
У ході даної кампанії Агентство також організувало дослідження ставлення молодих новозеландців до безпечної засмаги. В опитуванні взяло участь 234 респонденти, серед них участники масових заходів, а також відвідувачі сторінки у Facebook.
Результати дослідження свідчать:
1) 77,8% опитаних подобається бути засмаглим;
2) 26,1% опитаних погодились із твердженням «я краще матиму гарну засмагу зараз, аніж буду захищати свою шкіру від опіків і пошкоджень»;
3) 82,1% опитаних погодились, що важливо захищати шкіру від сонячних опіків і пошкоджень під час перебування на вулиці;
4) 60,7% опитаних відмітили, що вони постійно страждають від сонячних опіків;
5) 76,% % опитаних погодились із твердженням, що «засмага може сприяти старінню шкіри»;
6) 55,6% погодились із твердженням, що «засмага – це завжди пошкодження шкіри»;
7) 91,9% погодились із твердженням, що сонячні опіки значно шкодять шкірі.
Загалом респонденти даного дослідження мають доволі суперечливе ставлення до безпечної засмаги. Більшості подобається бути засмаглим, що співпадає із даними попереднього національного дослідження серед молоді Нової Зеландії, яке показало, що 68,7% опитаних погоджуються «більшість моїх друзів вважають засмагу гарною», а 52,9% – стверджують, що «засмага дозволяє мені почуватися краще».
Отже, більшість опитаних отримує задоволення від засмаги і бажає засмагати. При цьому, більшість вважає, що важливо захищати шкіру від сонячних опіків. Таким чином дослідження показує досить двовимірне ставлення молоді Нової Зеландії до засмаги, а також брак знань про безпечне перебування на сонці.
Оригінал статті можна знайти тут.