Дослідження та цікаві факти > Новини

Як жителі Російської Федерації піклуються про своє здоров’я?

Як жителі Російської Федерації піклуються про своє здоров’я?. дослідження, здоровий спосіб життя

Всеросійський центр вивчення суспільної думки у травні 2013 року надав дані про те, як жителі Російської Федерації піклуються про власне здоров’я: чи вчасно вони звертаються за медичною допомогою, чи займаються спортом, чи слідкують за харчванням, а також чи готові витрачати кошти для підтримки гарного самопочуття – наприклад, звертатися до комерційних медичних закладів, відвідувати фітнес-клуби.

Більш аніж половина росіян у випадку, якщо виникають проблеми зі здоров’ям, звертаються до спеціалістів медиків (58%), а третина займається самолікуванням (36%). При цьому, звертання до державних клінік для отримання медичних послуг є найбільш поширеною практикою (51%), на відміну від звертання до комерційних медичних центрів (7%).

Більшість росіян намагаються підтримувати гарну фізичну форму:  52% опитаних займаються спортом. Заняття фізкультурою вони намагаються проводити без зайвих витрат: більшість опитаних надають перевагу спортивним заняттям вдома (47%), а також відвідуванню фітнес центру (12%) або спортивної секції (9%). Загалом за останній два роки зросла кількість  споживачів фітнес-послуг. У 2012 році про відвідування фітнес-центрів заявили лише 9% росіян.

Раціональне харчування є важливим компонентом здорового способу життя, відповідно це актуальне питання для більшості росіян. 43% опитаних слідкують за своїм раціоном, намагаються вживати здорову їжу, 14% притримуються дієти рекомендованої лікарем (6%) або обраної самостійно (8%). При цьому за останній рік росіяни стали уважніше ставитися до власного харчування: у 2012 тих, хто намагався вживати здорову їжу було лише 35%.

Жителі великих міст, таких як Москва та Санкт-Петербург, готові витрачати на своє здоров’я більше, ніж інше населення Російської Федерації. Майже кожний 10 житель обох столиць стверджує, що є пацієнтом комерційного медичного центру (9%), а майже третина з них (29%) користується послугами фітнес-клубів. Здорову їжу намагається вживати майже половина жителів Москви та Санкт-Петербурга (50%). Для порівняння, у селах таких респондентів виявилось лише 34%.

За даними Всеросійського центру вивчення суспільної думки (Всероссийского центра изучения общественного мнения).

Детальнішу інформацію можна знайти тут.

,